Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

App Store Üzerinden Twitter Blue Üyeliğine Zam Geldi

Twitter CEO'su Elon Musk, önümüzdeki haftadan itibaren Twitter Blue aboneliklerini başlatacak. Aboneliğin App Store'daki fiyatı ise 11 dolar olacak.

Twitter, sahte hesaplar ve mavi tikle ilgili yaşanan kargaşaları çözdükten sonra önümüzdeki pazartesi Twitter Blue aboneliğini yeniden başlatacak. Abonelik, Apple’ın uygulama içi satın alımlardan kestiği yüzde 30’a varan komisyonu dengelemek için iOS’da farklı fiyata sunulacak.

Normalde 8 dolardan fiyatlandırılan Twitter Blue, App Store kullanıcıları için 11 dolardan açılacak. Bu kez, profilinde doğrulanmış bir onay işareti görüntülemek isteyenlere telefonla doğrulama şartı sunulacak. Ardından kullanıcı adı ve profil fotoğrafı eklenecek ve mavi tik için ödeme yapılmış hesap, incelemeye tabi tutulacak.

Twitter Blue, Telefon Numarası Şartı Koşacak

Twitter Blue

Twitter tarafından yayınlanan bir metinde şirket, Twitter Blue abonelerinin mavi onay işaretine, tweet’leri düzenleme seçeneğine, 1080p videolar yükleme ve okuyucu moduna erişim gibi bir dizi özelliğe sahip olacağını belirtti. Ek olarak şirket, hükümet hesapları için gri bir onay işareti eklemeden önce, işletmeler ve markalar için de altın bir onay işareti geleceğini söyledi.

Elon Musk, yeni Blue sürümünü geçen ay piyasaya sürdü ancak iki gün sonra sahte doğrulanmış hesapların platforma akın etmesi üzerine bu abonelikler iptal edildi. Milyarder, konuyla ilgili endişelerini dile giderdikten sonra bir toplantı düzenleyeceğini ve her şeyi tamamen baştan planlayacaklarını belirtti. Geçen ay ise Musk, Twitter çalışanlarına ”Sahte hesaplara çözüm bulmadan Blue’yu yeniden başlatmayacağım.” dedi.

Artık Blue abonelerinin önce doğrulanmış bir telefon numarası kaydetmesi gerekecek. Ardından bu abonelerin hesapları da yetkili kişiler tarafından manuel olarak incelenecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.