Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter, Yeni Özelliği ile LinkedIn’e Özendi!

Twitter, şirketlerin platform üzerinden iş ilanı yayınlamasına izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Twitter, platformdaki doğrulanmış kuruluşların profillerinde iş ilanı yayınlamasına izin veren bir özellik hazırlıyor gibi görünüyor. Sosyal medya devi ayrıca resmi bir @TwitterHiring hesabı oluşturdu, ancak henüz bu hesaptan herhangi bir tweet atmadı. Twitter, iş ilanları özelliğini henüz resmi olarak duyurmamış olsa da bazı doğrulanmış kuruluşlar, iş ilanlarını profillerinde yayınlayabiliyordu. İş ilanları, ilgilenen başvuru sahiplerini doğrudan şirketin web sitesine götürüyordu ve iş arayanlar, burada pozisyon hakkında daha fazla bilgi edinebiliyor ve başvuruda bulunabiliyordu.

Uygulama araştırmacısı Nima Owji, sosyal medya devinin “Hiring” olarak adlandırdığı özelliği detaylandıran bir ekran görüntüsü yayınladı. Ekran görüntüsüne göre platform, doğrulanmış kuruluşların 5 açık pozisyon yayınlamasına izin verecek ve böylelikle iş arayanlarla iş verenleri kolaylıkla birleştirebilecek. Görüntü aynı zamanda onaylı kuruluşların, desteklenen bir ATS veya XML döküman uygulamalarına bağlanarak tüm açık işlerini platforma aktarmalarına izin vereceğini ve bu da listelemelerini dakikalar içinde platforma eklemelerine olanak tanıyacağını gösteriyor.

Twitter, Linkedln’e Rakip Olmak İstiyor

Twitter

Twitter’ın sahibi Elon Musk, özelliği mayıs ayında duyurmuştu bu yüzden büyük sürpriz olmadı. Bir kullanıcının platformun flört özelliklerini uygulaması gerektiğini önermesinin ardından Musk, “İlginç bir fikir, belki yapılabilir.” yanıtını verdi. Bu yeni özellikle platform, LinkedIn ve Indeed gibi popüler şirketlerle boy ölçüşmek istiyor.

Musk uygulamayı satın aldıktan sonra Laskie adlı bir iş eşleştirme teknolojisi girişimini de mayıs ayında satın almıştı. Laskie’nin sosyal medya devinin özelliği geliştirmesine yardımcı olması mümkün. Doğrulanmış kuruluşların iş ilanları özelliğine erişmek için fazladan ödeme yapması gerekmeyecek. Twitter kullanıcıları zaten tweetler aracılığıyla platformda iş ilanları yayınlasa da yeni işlev, şirketlerin platformun yaygın kullanıcı tabanındaki adaylara kolayca ulaşmasına yardımcı olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.