Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter’a Video İndirme Özelliği Geliyor

Elon Musk, kullanıcıların Twitter'dan video kaydetmesine ve indirmesine izin veren bir özelliğin üzerinde çalıştığını söyledi.

Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk, sosyal medya platformuna getirmeyi planladığı yenilikleri duyurmaya devam ediyor. Ayda 8 dolara mavi tik aboneliği sunmaya başlayan milyarder girişimci, şimdi de kullanıcıların Twitter’dan video kaydetmesine ve indirmesine izin veren bir özellik üzerinde çalıştığını söyledi.

Şu an uygulamada paylaşılan videoları doğrudan indirme imkanı sunan yerleşik bir seçenek bulunmuyor. Bunun yerine ilgili tweet’in bağlantısını kopyalayıp bu işlevi sunan web sitelerine yapıştırmanız gerekiyor. Ardından tercih ettiğiniz formatta videoyu bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Musk: Video İndirme Özelliği Yakında Geliyor

twitter video indirme

Musk’ın bahsettiği özellik gerçekten gelirse, artık üçüncü taraf çözümlere gerek kalmadan doğrudan Twitter’dan video indirmek ve kaydetmek mümkün olacak. Tabii, bu yeniliğin hayata geçip geçmeyeceği veya ne zaman yayınlanacağı gibi ayrıntılar henüz netlik kazanmış değil.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden Twitter, 44 milyar dolara Elon Musk tarafından satın alındıktan bir hafta sonra binlerce çalışanı işten çıkardı. Firmadaki toplam iş gücünün yaklaşık yüzde 50 oranında azaltıldığı bildiriliyor. Musk’tan önce Twitter’ın 7.500 çalışanı vardı. Bu da, yaklaşık 3.700 çalışanın işten çıkarıldığı anlamına geliyor.

Musk, her fırsatta Twitter’ın sürdürülebilir karlılığa ulaşmak çalışan sayısını azaltmasının şart olduğunu ve yeni gelir kalemleri oluşturması gerektiğini söylüyor. Aylık yaklaşık 450 milyon aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu, ayda 8 dolara Blue abonesi olan tüm hesaplara mavi tik vermeye başladı. Fakat ünlü isimleri taklit eden sahte hesapların da doğrulama rozeti alması, büyük bir kafa karışıklığına yol açmış durumda.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.