Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter, Mavi Tik İçin Ayda 20 Dolar Ücret Talep Edecek

Twitter'ı satın alan Elon Musk, sosyal medya platformundaki icraatlarına hız kesmeden devam ediyor. Ünlü girişimci, doğrulanmış hesaplardan (mavi tik) ayda 20 dolar (yaklaşık 380 TL) ücret talep etmeyi planlıyor.

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, çetrefilli bir süreçten sonra Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldı. Anlaşmanın resmiyet kazanmasının ardından ilk icraatı Twitter CEO’su Parag Agrawal ve diğer üst düzey yöneticileri kovmak olan Musk, dikkat çeken bir değişikliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. The Verge‘in haberine göre sosyal medya şirketi, doğrulanmış hesap (mavi tik) hesap sahiplerinden ayda 20 dolar (yaklaşık 380 TL) ücret talep etmeyi planlıyor.

Bu özelliklerini kaybetmek istemeyen hesaplar, her ay söz konusu parayı ödemek zorunda kalacaklar. Aksi takdirde mavi tiki kaybedecekler. Öte yandan onaylı hesapların, ek özellikler sunan Twitter Blue üyeliğine kayıt olmaları gerekecek. 20 dolarlık ücret, bu aboneliğin bir parçası olarak alınacak. Bazı ek avantajlar içeren Twitter Blue üyeliği şu anda 4,99 dolar. Fakat Musk, abonelik sistemini mavi tik almayı sağlayan daha pahalı bir modele dönüştürmeyi amaçlıyor.

Mavi Tik İçin Her Ay Para Ödenmesi Gerekecek

twitter mavi tik

Doğrulanmış hesapların Twitter Blue’ya abone olmaları veya mavi tik işaretlerini kaybetmemeleri için 90 günleri olacak. Projede çalışan personele, özelliği başlatmak için 7 Kasım’a kadar süreleri olduğu, aksi takdirde işten çıkarılacakları söylendi. Yaklaşık bir yıl önce başlayan Twitter Blue aboneliği, bazı yayıncıların makalelerini reklamsız görüntüleme ve uygulama simgesinin rengini değiştirme gibi imkanlar sunuyor.

Sosyal medya şirketi, gelirinin büyük çoğunluğunu reklamlardan sağlıyor. Musk, abonelik modelinden elde edilen kazancın toplam gelirin yarısı olmasını hedefliyor. Dünya çapında 400 milyona yakın kullanıcısı bulunan Twitter, 2021’de 5 milyar dolar gelir elde etmişti. Türkiye, sosyal medya platformunu en çok kullanan ülkeler arasında yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.