Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter, Elon Musk’ın Yeniden Satın Alım Teklifini Kabul Etti!

Twitter, Elon Musk ile anlaşma yapmayı planladığını doğruladı. Şirket, Elon Musk'ın şirketi satın almasına izin vermeyi bir kez daha kabul etti.

Twitter, Elon Musk’ın şirketi hisse başına 54.20 dolara satın alma teklifini bir kez daha kabul etti. Şirket, yaptığı açıklamada Musk’ın “Şirketin niyetinin işlemi hisse başına 54.20 dolardan kapatmak olduğunu” belirten mektubunu aldığını doğruladı.

Anlaşma, Musk’ın bu baharda şirketi 44 milyar dolara satın almak için yaptığı orijinal anlaşmadan çekilmeye çalışmasının ardından aylarca süren yasal dramanın ardından geldi. Twitter, Elon Musk’ı anlaşmanın sonuna kadar devam ettirmeye zorlamaya çalışırken, iki taraf bu ayın sonunda yargılandı. Tüm bu süreçler devam ederken, ortalık iyice karıştı.

Elon Musk, Twitter’ı (Yine) Satın Almaya Karar Verdi

Elon Musk

Musk, Twitter’ın kendisini platformdaki botların sayısı konusunda yanlış yönlendirdiğini ve şirkete karşı bir ihbar şikayetinde bulunan şirketin eski güvenlik şefi tarafından açıklanan sorunlarla ilgili endişelerini dile getirdiğini iddia etmişti ancak Elon Musk, Salı günü bir kez daha rotayı aniden tersine çevirdi ve Twitter’a anlaşmanın orijinal şartlarına devam etmeye istekli olacağını söyledi.

SEC’e gönderilen mektupta Musk’ın avukatları, Delaware Chancery Mahkemesi’nin devam eden davayla ilgili “davayı ve diğer tüm işlemleri ertelemesi” halinde ilk olarak Nisan ayında imzalanan anlaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Satın almanın gerçekte ne zaman kapanacağı henüz belli değil. Twitter’ın hissedarları anlaşmayı onaylamak için zaten oy kullandı, ancak şimdi her iki tarafın da Delaware’in Chancery Court’un yanıtını beklemesi gerekecek.

Twitter’ı özel hale getirmeyi planladığını söyleyen Elon Musk, satın alım tamamlanırsa Twitter’a dramatik değişiklikler getirebilecek. Musk, sitenin algoritmalarına kaynak sağlamak ve içerik denetimine daha gevşek bir yaklaşım benimsemek konusunda herkesin önünde isteklerini belirtmişti; Twitter CEO’su Parag Agrawal’a geçen hafta kamuoyuna açıkladığı mesajlarda, “spam hesapları ve açıkça şiddeti savunanlar dışındaki kalıcı yasakları kaldırmak” istediğini de belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.