Tourist Bus Simulator İlk Bakış

Tourist Bus Simulator maalesef beklentileri karşılayamıyor.

Özel bir konsepte sahip olan ve diğer otobüs oyunlarının aksine yenilikler sunan Tourist Bus Simulator, Steam’de çıkışını yaptı. Aerosoft, PEDEPE ve TML-Studios ortaklığıyla geliştirilen yapımda aynı zamanda Türkçe dil desteği de bulunuyor.

‘Kendi otobüs imparatorluğunuzu yaratın’ sloganıyla yola çıkan Tourist Bus Simulator’de İspanya’nın turistik adası Fuerteventura’ya seyahat ediyoruz. Muhtemelen buraya daha önce gitmediniz fakat Google’dan fotoğraflarına bakarak nasıl bir yer olduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla Tourist Bus Simulator de bu adanın doğasını ve mimarisini yansıtıyor.

Yeni Tourist Bus Simulator’de bu sefer bir ekonomi sistemi de olabiliyor ve kendi otobüs şrketinizi kurarak popüler turistik adada turlar düzenleyebiliyorsunuz. Bu yönüyle SCS’nin Truck Simulator oyunlarından ilham alınış ve açıkçası yeni ekonomi sistemini oldukça beğendim. Önceden belirlenmiş rotalar, otel seyahatleri veya turlar düzenliyorsunuz. Dahası, filonuzu kontrol edebilir, araçlarınızın bakımlarını yapabilir ve çalışan planlaması gerçekleştirebilirsiniz. Başarılı olduğunuz takdirde filonuz da zamanla genişliyor.

Orijinal haritaya göre 1:5 ölçek kullanılırken, her bölgeye de erişim mümkün. Buna rağmen ilk izlenimde Tourist Bus Simulator pek de başarılı değil. Özellikle detayların eksikliği ve özensizlik göze çarpıyor. Adayı keşfetmeye çıktığım ilk turda fiziklerin epey basit olduğunu gördüm. Aynı zamanda grafik kısmı da dengesiz. Her ne kadar yüzey hoş gözükse de, pek çok nesne özensiz hazırlanmış ve rastgele etrafa dağıtılmış gibi duruyor. Araç fizikleri düzeltilirse ve diğer hatalar giderilirse oyunun gelecekte daha iyi olacağını düşünüyorum.

Aslına bakarsanız Tourist Bus Simulator fena bir oyun değil fakat bu fiyat etiketi gölge düşürüyor. Açıkçası 125,00 TL’lik fiyat neredeyse bir AAA oyun düzeyinde. Dolayısıyla mutlaka oynamayı düşünüyorsanız tavsiyem indirim dönemlerini beklemeniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol