Total War: Warhammer III

MMORTS
Takip Et
9.5

Mükemmel

8.6

Kullanıcı

Total War Warhammer 3 Kuşatma Mekaniği ile Devrim Yaratacak

Creative Assembly, Total War: Warhammer 3'ün geliştirilmiş kuşatma savaşı mekaniklerini gösteren yeni oynanış videosunu yayınladı.

Creative Assembly, Total War Warhammer 3 kuşatma mekaniklerine odaklanan bir blog yazısıyla birlikte yeni bir video yayınladı. Yeni paylaşımlar, kuşatmalarda yapılacak iyileştirmeleri gösterdi. Video, serinin hayranlarını memnun edecek, çünkü mekanikler gerçekten seride devrim yaratacak.

Oyun, önceki iki bölüme göre çok daha büyük bir kuşatma haritası seti sunacak. Kuşatma, belirli bir ulusun kültürünün ve tercih edilen dövüş stilinin karakteristiği olan kalelere ve kalelere dayanacak.

Total War Warhammer 3 Kuşatma

Total War Warhammer 3 Kuşatma Sistemi Nasıl Değişti?

Örneğin, Drawerves ve Cathay, savunucuların mevcut ateş gücünden tam olarak yararlanmalarını sağlayan, dağlara bitişik güçlü savunma yapıları inşa etme konusunda uzmanlaşmış olacak.

Kislev ırkı ise şehirlerin sıkışık sokaklarında savaşmakta başarılı olacak. Bu ırktan olan erkekler ve kadınlar şehrin her santimini düşmanlarına karşı kullanacak.

Skaven ve Greenskin ırklarının, saldırganlar için ölümcül tuzaklar olabilecek eski püskü yapılara sığınacak ve Chaous’un güçlerinin her biri iğrenç tanrılarından birinin karakterini yansıtan garip kaleleri olacak.

Geliştirici ekip ayrıca haritaların arazi açısından çok daha çeşitli olmasını sağladı. Ayrıca köprüler ve çok seviyeli şehirler olacak. Birçok kalenin birkaç iç duvarı olacak, bu da savaşları çok aşamalı hale getirecek ve savunuculara kaybedilen pozisyonları geri kazanma şansı verecek.

Her Zaman Farklı Senaryo Yaşanacak

Total War Warhammer 3 kuşatmaları her zaman farklı senaryolar sunacak. Yukarıda anlattıklarımızın hepsi, her kuşatmanın farklı olmasını sağlayacak. Ayrıca komşu bölgelerdeki bu tür savaş alanlarının birbirinden çok farklı olması sağlanacak. Geliştiricilerin hedefi, arka arkaya neredeyse aynı iki kuşatmada yer aldığımızda, önceki bölümlerden bilinen durumları bir daha asla görmemek oldu.

Bu tür savaşlar, Total War: Warhammer 3‘te ortaya çıkacak bir başka yenilik olan hayatta kalma savaşlarından bilinen yapıları tedarik etme ve inşa etme sistemini de kullanacak ancak, kuşatmalarda farklı çalışacak. Her haritada, kontrolü sürekli bir kaynak arzı ve yanlarında kuleler ve barikatlar inşa etme yeteneği sağlayacak birkaç nokta bulacağız.

Bu mevzileri kaybedersek, onlara tahsis edilen binalar yıkılacak. Buradaki fikir, savaşın başında savunucuların surları savunmaya odaklanacakları ve düşmanlar duvarları deldiğinde, savunucuların hızla yeni bir savunma hattı oluşturabilecekleri ve kaleye çekilecekleri durumlar oluşacak. Savaştan önce bize bir hammadde havuzu verilecek ve bu yapılardan bazılarını savaş başlamadan önce hazırlayabileceğiz.

Total War Warhammer 3 Kuşatma

Total War Warhammer 3 Kuşatma Sistemi Baştan Tasarlandı

Total War Warhammer 3 kuşatma sistemi yenilikleri, oyundaki kuşatmaları daha çekici hale getirecek. Oyuncular, hangi bölgelerin ve noktaların daha önemli olduğuna ve hangilerinin en azından geçici olarak düşmanlara verilebileceğine karar vermek zorunda kalacak. Tüm bunlara, haritadaki koşulları daha iyi kullanan ve hem saldıran hem de savunan tarafları yönlendirirken bu yeni özelliklerden yararlanan gelişmiş YZ eşlik edecek.

Yeni özelliklerin çoğu, daha küçük ölçekte de olsa, daha mütevazı yerleşimler üzerindeki çatışmalarda da ortaya çıkacak. Burada ayrıca, önceki bölümde olduğu gibi standart savaşlardaki seviyelerin küçük bir yeniden işlenmesi değil, bu tür bir oyun için uyarlanmış benzersiz haritalar da elde edeceğiz.

Total War Warhammer 3 kuşatmalarda değişiklik yapılması gerekiyordu, çünkü stratejik kampanyada kilit rol, kaos sürülerini durdurmak için inşa edilmiş dev bir duvar olan Great Bastion of Cathay tarafından oynanacak. Oyun sırasında Cathay’a liderlik ederken bu yapıyı geliştirecek ve savunacağız. Bununla ilgili çok sayıda görev de olacak.

Ne yazık ki, tüm bu cazibe merkezleri için uzun bir süre beklemek zorunda kalacağız. Başlangıçta, oyunun bu yıl piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak son zamanlarda geliştirici ekip, erteleme hakkında bilgi verdi.

Total War: Warhammer 3’ün yeni çıkış tarihi 2022’nin başı olarak belirlendi. Siz Total War 3 kuşatma sistemini beğendiniz mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol