Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Top Gun Maverick 1 Milyar Barajını Aştı!

Top Gun: Maverick, küresel gişede resmi olarak 1 milyar doları geçerek, 2019'daki Avengers: Endgame'den bu yana bunu başaran ikinci film oldu.

Top Gun: Maverick 2019’dan beri küresel gişede 1 milyar doları aşan ikinci film oldu. 1986’nın sevilen Top Gun filminin devamı niteliğindeki Top Gun Maverick, Tom Cruise gibi bir yıldızı içeriyor. Film, Maverick’in bir öğretim rolü üstlenerek; Goose ve oğlu Rooster dahil olmak üzere düşman topraklarında tehlikeli bir görev için yeni bir Top Gun pilot grubunu eğitiyor.

Top Gun Maverick, hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden neredeyse olumlu eleştiriler aldı ve birçok izleyici etkileyici hava muharebe sahnelerini övdü. Kosinski daha önce film için 800 saatten fazla çekim yaptıklarını ve oyuncuların gerçek savaş uçaklarının kokpitindeyken kendilerini çekebilmeleri için önemli bir eğitim almaları gerektiğini belirtmişti.

Top Gun Maverick Rekora Koşuyor

Top Gun Maverick

Deadline’ın yeni bir raporuna göre Top Gun Maverick, küresel gişede resmi olarak 1 milyar doları geçerek, 2019’dan bu yana bunu başaran ikinci film oldu. 1 milyar dolar, yurtiçinde kazanılan 521.7 milyon doları ve uluslararası piyasalardan 484.7 milyon doları içeriyor. Hem Top Gun: Maverick hem de Spider-Man No Way Home, Avengers Endgame‘in 2019’da vizyona girmesinin ardından gişe rekorları kırmasından bu yana bu etkileyici dönüm noktasına ulaşan iki film.

Paramount ve Cruise’un gücü hiç şüphesiz gişede etkili olsa da, film aynı zamanda güçlü incelemelere ve olumlu eleştirilere sahip. Top Gun devam filmi orijinal filmden 35 yıl sonra gelse de, Cruise’un ilgiyi kaybetmediği belli oluyor. Sinema salonları, pandeminin getirdiği kısıtlamalar nedeniyle uzun süre kapalıydı. Görünen o ki seyirciler beyaz perdeyi oldukça özlemiş.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.