Respawn’dan Hayalleri Yıkan Titanfall 3 Açıklaması

Ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends ile hatrı sayılır bir oyuncu tabanı oluşturan Respawn, Titanfall 3 için herhangi bir çalışmanın olmadığını söyledi.

İlk olarak 2014 yılında Xbox One and Microsoft Windows için yayınlanan birinci şahıs nişancı oyunu Titanfall, hem evreni hem de karakterleri ile büyük beğeni toplamıştı. İki yıl sonra gelen devam oyunu ile başarısını taçlandıran FPS serisi, beş yıldan bu yana herhangi bir güncelleme görmedi.

2019’da çıkan oynaması ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends, Titanfall ile aynı evreni paylaşsa da, ana seriden ayrı olarak ilerliyor. İlk haftasında 25 milyon oyuncuya ulaşan Apex, şu anda 100 milyonu geçkin bir oyuncu kitlesine sahip.

Apex Legends, En Çok Oynanan Steam Oyunları Arasında Yer Alıyor

oynaması ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends

Hatırlayacağınız üzere geçen mayıs ayındaki güncellemede oyuna bolca Titanfall içeriği gelmiş, bu sayede ana seriye olan ilgi katlanmıştı. Bunun üzerine bir de Steam indirimi eklenince Titanfall 2, piyasaya çıkışından yaklaşık 5 sene sonra anlık oyuncu rekoru kırdı. Peki, Titanfall 3 gelecek mi?

Respawn topluluk koordinatörü Jason Garza, YouTube kanalındaki bir canlı yayında Titanfall serisi hakkında konuştu. “Şu anda üzerinde çalıştığımız çok fazla oyun var” diyen Respawn yöneticisi, bunlarında arasında Titanfall 3’ün olmadığını söyledi. Respawn’ın Star Wars: Jedi serisi ve Apex Legends için yeni güncellemeler üzerinde yoğunlaştığını biliyoruz. Fakat stüdyonun Titanfall serisini tamamen terk ettiğini söylemek yanlış olur.

Titanfall 3 Konusunda Herhangi Bir Çalışma Yok

Titanfall 3

Garza, mevcut Titanfall oyunlarındaki sorunları gidermek için çalıştıklarını, ancak her zaman olduğu gibi şimdilik bu konu hakkında bilgi veremeyeceklerini belirtti. Garza belirli bir duruma işaret etmese de, odak noktasının Titanfall 1 ve 2’yi PC’de büyük ölçüde oynanamaz hale getiren DDOS saldırıları olduğunu söyleyebiliriz.

Saldırının, Titanfall’un çok oyunculu modu için farkındalık yaratmak isteyen bir grup bilgisayar korsanı tarafından gerçekleştirildiği iddia ediliyor. Şu anda, Titanfall oyunlarında yalnızca bir veya iki geliştirici çalışıyor. Şu anda Respawn’ın takvimi düşünüldüğünde, stüdyodan yeni bir Titanfall oyunu gelmemesi çok da büyük bir sürpriz olmamalı.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol