Steam İndirimi Yaradı: Titanfall 2, Anlık Oyuncu Sayısında Zirveye Ulaştı

Apex Legends’ın arkasındaki Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Titanfall 2, Steam’de 16 bin 958 anlık oyuncu sayısına ulaşarak rekor kırdı.

Önümüzdeki günlerde Legacy adındaki 9. sezonuna başlayacak olan ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legends ile aynı evreni paylaşan Titanfall 2, piyasaya çıkışından yaklaşık 5 sene sonra anlık oyuncu rekoru kırdı.

Yakın zaman önce Steam’de büyük bir indirime giren FPS oyunu, son 24 saatte 16 bin 958 anlık oyuncu sayısına ulaşarak zirveyi gördü. Bir önceki rekoru olan 13 bin 427 anlık oyuncuya Haziran 2020’de ulaşan Titanfall 2, nisan ayının ortasına kadar önemli oranda oyuncu kaybetti.

Titanfall 2 steam anlık oyuncu

Yukarıda da bahsettiğim gibi, oyuncu sayısındaki sıçramanın büyük nedeni, Titanfall 2’nin nisan ayında yüzde 75 indirimle 49 liraya kadar düşmesi olsa gerek. Tabii, aynı evreni paylaştığı ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legends’ı da unutmamak gerekiyor. Zira yeni sezonda hiç olmadığı kadar çok Titanfall içeriği olacak.

Örneğin; Titanfall 2’den Viper karakterinin kızı olan Valkyrie, Northstar Titan’ın kalıntılarından yapılmış bir jetpack ile Battle Royale arenasına iddialı bir giriş yapacak. Ayrıca Apex Legends Legacy’de Apex Games’i yaratan ve 2014’teki ilk Titanfall’dan bu yana yinelenen bir karakter olan IMC paralı askeri Kuben Blisk‘i daha çok göreceğiz. Tüm bunlar muhtelemen Titanfall 2’ye olan ilgiyi de artırmış olsa gerek.

Bu arada Apex Legends Legacy, haritanın bazı kısımlarını küçük alanlara dönüştürecek Arenas adında bir 3v3 moduna sahip olacak. Respawn Entertainment’ın paylaştığı oynanış fragmanını yakarıdaki videodan izleyebilirsiniz. Sevilen Battle Royale oyununun dokuzuncu sezonu, 4 Mayıs’ta başlayacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol