Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok’a Touch ID ile Oturum Açma Seçeneği Eklendi

TikTok, iOS cihazları için parolayla oturum açma özelliğini kullanıma sundu.

iPhone’da parolayla oturum açmayı destekleyen üçüncü taraf uygulamaların listesi, TikTok sayesinde bir kişi arttı. Popüler video paylaşım hizmetinin kullanıcıları artık Apple Kimliğiyle ilişkilendirilmiş Passkey ile giriş yapma seçeneğine sahip olacak. Artık Face veya Touch ID kullanarak hesaplarınıza kolayca giriş yapabileceksiniz.

Passkey, bir kriptografik anahtar çiftinden oluştukları için parola girişlerinden daha güvenli bir seçenek olarak kabul ediliyor. TikTok gibi hizmet ve uygulamaların bu özel anahtara erişimi olmuyor ve kullanıcılar şifrenizi kopyalayamadığı için veri ihlallerine ve sosyal mühendisliğe karşı üst düzey korunuyorsunuz. Ek olarak, iOS cihazlarında bu güvenliğin üzerine bir de Face ve Touch ID ekleniyor.

TikTok’ta Passkey Nasıl Açılır?

TikTok'a Touch ID ile Oturum Açma Seçeneği Eklendi

iPhone’lar ve iPad’ler için uygulamada Passkey kullanabilmek için cihazlarında iOS’un en son sürümü çalışıyor olması gerekiyor. Apple, Passkey parola yönetim sisteminde sakladığı için iCloud Anahtar Zinciri‘ni de etkinleştirmeniz gerekiyor. Son olarak, Apple kimlikleri için iki faktörlü kimlik doğrulamanın da açık olması gerekiyor.

Şirket; bu ay Asya, Afrika, Avustralya ve Güney Amerika‘daki belirli bölgelere Passkey desteği sunmaya başlayacak. Video paylaşım hizmeti, özelliğin zamanla başka yerlerde ve diğer işletim sistemlerinde kullanılabileceğini, bu nedenle büyük olasılıkla Kuzey Amerika’ya ve Android cihazlara geleceğini söyledi.

Giriş seçeneğine erişen TikTok kullanıcıları, uygulamanın altındaki Profillerine gidip Menü’deki Ayarlar ve gizliliğe erişerek özelliği etkinleştirebiliyor. Bu ayar sekmesinden Hesap seçeneğine erişmeniz ve ardından kurulum ekranını görmek için iCloud Passkey‘e dokunmanız yetiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.