Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok’taki Oyun İçerikleri 3 Trilyondan Fazla İzlendi

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından TikTok, geçtiğimiz yıl oyun içeriklerinin 3 trilyondan fazla görüntülenme aldığını açıkladı.

Tüm dünya gibi ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan video paylaşım platformu TikTok, insanların yaratıcılıklarını gösterebileceği farklı türde sayısız içeriğe ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri de oyunlar. Çin merkezli sosyal medya uygulaması, yıllık paylaştığı What’s Next (Sırada Ne Var) Report serisinin oyun sektörü özelinde bir uzantısı olan Oyun Trendleri Raporu’nu açıkladı.

Oyun kültüründeki yeni tüketici davranışlarını derinlemesine inceleyen rapora göre, geçtiğimiz yıl platformda oyun içerikleri 3 trilyondan fazla görüntülenme aldı. METAP (Orta Doğu, Türkiye, Afrika ve Pakistan) bölgesi için özel veri ve içgörüleri içeren rapor; ayrıca markaların toplulukla nasıl etkileşim kurabileceklerini ve platformda başarılı oyun içeriği oluşturabileceklerini anlamalarına yardımcı olmak amacıyla hazırlandı.

TikTok’ta Oyun İçeriklerine İlgi Artıyor

8 milyon yetişkin oyuncunun yer aldığı Türkiye‘deki sonuçlar da oldukça dikkat çekici. Son 12 ay içinde oyun oynamaya yeni başlayanların yüzde 73’ü kadınlardan oluşuyor. Dijital içerikleri tüketiminin yüksek olduğu Türkiye’de; oyun incelemeleri ve özetleri sırasıyla, yüzde 71’i ve yüzde 68 oranla en çok tüketilen içerikler olarak öne çıkıyor.

tiktok oyun içerikleri

Türkiye’deki TikTok oyuncuları, sosyal medya deneyimleri ve oyun oynama alışkanlıklarına ilişkin tüm tüketici memnuniyeti kriterlerinde büyük farklarla listenin başında yer alıyor. Buna göre oyuncuların yüzde 60’ı sosyal medyadaki reklamlardan sonra oyunları indirirken, yüzde 59’u sosyal medyada önerilen oyunlar için harcama yapabiliyor. Ayrıca yüzde 66’sı da oyun topluluğuyla bağlantı kurmak için sosyal medyayı kullanıyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TikTok Orta Doğu, Türkiye, Afrika, Pakistan ve Doğu Avrupa Oyun Sektörü Başkanı Sezer Değirmenbaşı, “What’s Next: Oyun Trendleri Raporu da bize gösteriyor ki, TikTok gerçekten de oyun kültürü ve eğlencenin kesiştiği bir yer haline geldi ve bize hayatın her kesiminden oyunculara topluluklarını bulma, heyecan verici yeni yollarla keşfetme, bağlantı kurma ve yaratma fırsatı sunduğunu gösterdi. Biz de küresel oyun topluluğumuzun gücünü sergilemekten ve markaların yeni kitlelere ulaşmak için platformumuzdaki etkileşimden nasıl yararlanabileceğini göstermekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.