Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok Yeni Mini Oyunlar Test Etmeye Başladı

Sosyal medya devi, müzik sektörünün yanı sıra oyun sektörüne de sağlam bir giriş yapmaya kararlı olduğunu gösterdi.

TikTok, dünyayı adeta fetheden uygulamasında daha da genişletilmiş bir oyun çeşitliliği test etmeye başladı. Şirket kısa süre önce bazı pazarlardaki içerik oluşturucuların bir videoya Bağlantı Ekle düğmesine dokunup Mini Oyun seçeneğini seçerek dokuz mini oyundan birini eklemeleri için bir yol ekledi.

İçerik oluşturucularının izleyici kitlesi bir oyuna bağlanan bir videoyla karşılaştıklarında, içerik oluşturucunun kullanıcı adının yanındaki bir bağlantıya dokunarak video üzerinden oyun oynamaya başlayabiliyordu. Şirketin bir sözcüsü TechCrunch‘a “Şu anda, üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyoları ile entegrasyonlar yoluyla HTML5 oyunlarını uygulamamıza getirmeyi araştırıyoruz” dedi.

TikTok Oyun Sektörüne Girmeye Kararlı

TikTok

TikTok oyununun adı Mr.Aim Lab’s Nightmare. Uygulamanın girişimdeki diğer ortakları arasında geliştiriciler Voodoo, Nitro Games, FRVR ve Lotum gibi ünlü mobil oyun geliştiricileri mevcut. Oyunların hiçbirinde şu anda reklam veya uygulama içi satın alma yok ve proje testin ilk aşamalarında. Şirket, içerik oluşturucuların içeriklerini nasıl ve kullanıcıların oyunlarla nasıl etkileşime girdiğini öğrenmek istediğini belirtti.

Son aylardaki raporlar, TikTok’un oyun sektrüne büyük bir adım atmaya hazır olduğunu ileri sürdü. Ana şirket ByteDance, geçen yıl oyun geliştiricisi Moonton Technology’yi satın aldı. Ayrıca, Disco Loco 3D adlı özel bir mobil oyun için Zynga ile iş birliği yaptı; Oyuncuların Feeding America’ya bağışları tetikleyebilecekleri Garden of Good adlı bir yardım oyunu, Haziran ayında kullanıma sunuldu.

Diğer büyük teknoloji şirketleri, Apple, Google ve daha yakın zamanda Netflix dahil olmak üzere mobil oyunlara yöneldi. Facebook 2020’de bulut oyunlarına geçerken Zynga, elbette Facebook’un geniş erişiminin yardımıyla bir sosyal oyun devi haline geldi. Meta’nın uygulamalarında TikTok’un birçok özelliğini taklit etmeye çalıştığı bir sır değil, bu yüzden devlerin oyun sektöründeki savaşı ilginç olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.