Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok Music, Spotify’a Rakip Olacak!

TikTok, birçok sosyal medya uygulamasının önüne geçtikten sonra şimdi de gözünü Spotify'a rakip olmaya çevirdi.

ByteDance, TikTok Music ile resmen Spotift ve YouTube Music’e rakip olacak. TikTok, yeni müzik keşfetmek, şarkıları düzenli olarak ana akım haline getiren ve genellikle Top 100 ve Spotify Viral 50 gibi listelerin en üstüne çıkarmak için kullanılan bir platform. Bunun yanı sıra içeriklerin önemli bir odak noktası ise müzik.

TikTok‘un ana şirketi ByteDance, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki olası müzik akışı hizmeti için bir ticari marka başvurusunda bulunduğundan TikTok Music, YouTube Music ve Spotify’ın en son rakibi olacak. Durum böyle olursa, Apple Music ve Spotify gibi hizmetler ciddi bir rekabet ile karşı karşıya kalacak.

TikTok Music’in İsim Hakları Alındı

TikTok Music

TikTok, dünya çapında 3 milyar indirmeyi aşan Facebook dışı tek uygulama ve yine sanatçıların keşfedilmesi için büyük bir platform. Bu kullanıcıların yüzde 20’sini bile müzik uygulamasını kullanmaya ikna edebilirse gerçekten rekabetin boyutunu siz düşünün.

TikTok Müzik hizmeti için yapılan başvuru, bu yılın Mayıs ayında ABD’de yapıldı. Tahminlere göre TikTok’un yeni müzik hizmeti tıpkı Spotify ve benzeri uygulamalar gibi aylık ücret karşılığında müzik dinleme, çalma listeleri oluşturma, şarkı sözleri takibi ve arkadaşla birlikte müzik dinleme gibi özellikler sunacak.

TikTok’un sahibi olan ByteDance büyüklüğünde bir şirketin, öylesine veya boş yere böyle bir isim hakkı almayacağı da önemli bir gerçek. Yani TikTok Music isimli bu hizmeti çok yakında görme şansımız yüksek.

Apple Music veya Spotify’a abone misiniz? TikTok’un Müzik yayın hizmeti hayata geçerse TikTok’a geçmek ister miydiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.