Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok Kullanıcı Arayüzü Yenileniyor

Son yılların popüler uygulaması TikTok, kullanıcıları için yepyeni bir özellik test etmeye başladı. Clear mod adı verilen bu özellik, ana ekranda video izlerken etraftaki tüm yazı ve sembolleri kaldırmayı sağlayacak.

TikTok, platformda dikkat dağıtmadan görüntüleme sağlamak için belirli kullanıcılarla yeni bir aracı test ediyor. TechCrunch tarafından onaylanan yeni özellik, clear mod olarak adlandırılıyor. Yeni özellik, içerikleri izlerken kaydıran kullanıcılar için ekrandaki resim yazıları ve düğmeler gibi dikkat dağıtıcı unsurları temizliyor. Twitter kullanıcısı Matt Navarra, özelliği fark etti ve bazı ekran görüntülerini paylaştı.

Ekran görüntüleri, clear mod açıkken kullanıcıların artık kullanıcı adlarını; altyazıları veya ses bilgilerini kaldırma seçeneğine ulaşabileceğini gösteriyor. TechCrunch ayrıca bazı kullanıcıların temiz ve dikkat dağıtıcı olmayan bir izleme deneyimi yaşayabilmeleri için beğeni, yorum ve paylaşım butonlarını da kaldırabileceğini ekledi.

TikTok Clear Modu İçin Henüz Kesin Bir Çıkış Tarihi Yok

TikTok

Sınırlı bir süre için gerçekleşecek testin parçası olarak temizleme moduna erişebilen kullanıcılar, ekrana dokunup basılı tuttuklarında temizle seçeneğini görecekler. Ekrana basılı tuttuğunuzda menüde yer alan favorilere ekle butonunun altında temiz mod ayarı görünecek. Buna tıkladığınız anda ekranda videolar dışındaki her şey kaybolacak.
TikTok, son zamanlarda rakiplerini geride bırakırken özelliklerini geliştirmeye de devam ediyor. Özelliklerin çoğu içerik oluşturucu odaklı, bu nedenle kullanıcı odaklı bir şey görmek oldukça güzel oldu. Bu özellik kullanıcılar için düzenli bir ortam yaratması açısından olumlu karşılanacaktır. Ancak, bu moddaki izleyiciler gönderilerinde kullanıcı adlarını göremeyeceği için içerik üreticileri biraz mutsuz olabilir.

Bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman veya ne zaman sunulacağı konusunda bir bilgi yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Bekir

    Kullanıcı arayüzü yenileme yerine direk kullanıcılarını yenileseler karşımıza zaman kaybı yaratan saçma videolar çıkmaz.

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.