Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok’tan Orijinal İçeriğe Kaynak Gösterme Özelliği

TikTok'ta artık ilham aldığınız içeriklerin sahibini çok daha rahat etiketleyebileceksiniz.

TikTok, kullanıcıların videolarından birine ilham veren bir içerik oluşturucuya uygun kredi vermesini kolaylaştıracak bir özellik sunacak. Önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak yeni bir düğme, bir videoyu açıklamada etiketlemenize, bahsetmenize ve kaynak göstermenize olanak tanıyacak.

Kullanıcılar uzun zamandır birbirlerini etiketleyebiliyorlardı ancak bu yeni sistem, onları orijinal çalışmaya uygun kaynak göstermeye teşvik etmek için daha büyük bir itici güç olacak. Başka birinin dans hareketini, şakasını veya sesini taklit ettiğinizde, TikTok’larına atıf eklemek daha kolay olacak.

TikTok Kaynak Gösterme ve Kredi Verme

TikTok
Kaynak gösterme nasıl yapılacak aşağıda açıkladık.

Bir video oluşturduktan veya düzenledikten sonra, gönderi sayfasında yeni bir “video” simgesi göreceksiniz. Buna dokunduğunuzda, favorilerinize eklediğiniz, beğendiğiniz veya yayınladığınız ya da videonuzla aynı sesi paylaşan bir video seçebileceksiniz. Size ilham veren bir video seçtiğinizde, TikTok onu başlıkta bir söz olarak ekleyecek.

Uygulama, video simgesine ilk kez dokunduğunuzda kaynak gösterme özelliğini açıklayacak. Kullanıcılar, videolarından biri bu şekilde etiketlendiğinde de bilgilendirilecek. İlişkilendirme ve kaynak gösterme, TikTok ve diğer platformlarda zorlu bir konu. Geçen Haziran, platformdaki birçok Siyah içerik oluşturucu greve başladı. Yarattıkları dansları, kaynak gösterilmeden kopyalandıkları için gönderi paylaşmayı bıraktılar.

Hareket, orijinal videonun yaratıcısı için otomatik olarak atıf içeren YouTube Shorts remix özelliğinin kullanıma sunulmasını takip ediyor ancak platformun yaklaşımı, kullanıcıların orijinal çalışma için manuel olarak kaynak göstermesini gerektirecek. Bu arada Chikumbu, Originators serisi gibi girişimler yoluyla trend yaratıcılarını yükseltmek için çalıştığını da belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.