Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok İzleme Geçmişi Görme ve Silme (Resimli Anlatım)

Yakın zamanda TikTok'ta izlediğiniz bir videoyu bulmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu rehberimizde, TikTok izleme geçmişinizi nasıl görebileceğiniz ve silebileceğiniz konusunda size yardımcı olacağız.

TikTok İzleme Geçmişi Görme ve Silme – Kullanıcıların dikey formatta kısa süreli videolar oluşturup paylaşabildikleri bir platform olan TikTok, günümüzün en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Hatta güncel indirme rakamlarına baktığımızda en popüleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Elbette bu durum, uygulamanın yeni özellikler kazanarak büyümeye devam etmesine engel olmuyor.

TikTok izleme geçmişinizi görebilmenizi sağlayan özellik de bunlardan biri. Bu özellikle, akışınızı size önerilen videolara bakmadan yanlışlıkla yenilediğinizde veya sevdiğiniz bir videoyu favorilere eklemeyi unuttuğunuz da son derece kullanışlı bir özellik haline geliyor. TikTok izleme geçmişi, ilk olarak Mart 2022’de sunuldu. Uygulamada ayarlar ve gizlilik kısmından erişebileceğiniz bu bölümde, son yedi gün içinde izlediğiniz tüm videoları görüntüleyebilirsiniz. Buna, favorilerinize eklediğiniz videolar da dahildir.

Ayrıca görüntüleme geçmişiniz, baştan sona izlemediğiniz videoları da içerir, yani yanlışlıkla kaydırdığınız videoları bile bu özellik sayesinde bulabilirsiniz. TikTok video izleme geçmişine şu anda yalnızca mobil uygulama üzerinden erişilebiliyor. Yani TikTok’u masaüstü tarayıcıları üzerinden kullananlar, en azından şimdilik bu özellik aracılığıyla daha önce izledikleri videoları göremeyecekler. Öncelikle TikTok izleme geçmişi özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki adımları izleyerek bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

TikTok İzleme Geçmişi Görme

1. TikTok mobil uygulamasını açın.

2. Sağ alttaki Profil‘e dokunun.

tiktok izleme geçmişi bakma

3. Profil sayfanızda sağ üstteki üç çubuğa tıklayın ve ardından Ayarlar ve Gizlilik‘i seçin.

tiktok izleme geçmişi

4. Aşağı kaydırın ve İçerik ve Etkinlik altındaki İzleme Geçmişi‘ne basın.

tiktok izleme geçmişi silme

5. Sağ üstteki Ayarlar‘a (dişli simgesi) dokunun.

tiktok video izleme geçmişi

6. İzleme geçmişini açmak için açma/kapama düğmesine dokunun.

Artık son yedi gün içinde görüntülediğiniz veya kaydırdığınız tüm videoları göreceksiniz. Klipleri görmek için yukarı ve aşağı kaydırabilir, ardından izlemek istediğiniz herhangi bir videoya dokunabilirsiniz. TikTok izleme geçmişi özelliğini devre dışı bırakmak için, yukarıda belirtilen adımları uygulamanız ve izleme geçmişini “kapalı” duruma getirmeniz yeterli olacaktır.

TikTok İzleme Geçmişi Silme

tiktok izleme geçmişi nasıl silinir

TikTok video izleme geçmişiniz, yedi günden sonra otomatik olarak temizlenir. Fakat aşağıdaki adımları takip ederek istediğiniz zaman TikTok izleme geçmişi silme işlemini manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Profil’e gidin.
 2. Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın.
 3. İzleme Geçmişi’ne dokunun.
 4. Ayarlar simgesine basın.
 5. Geçmişi Temizle seçeneğine dokunun.

Bu rehberimizde, TikTok izleme geçmişi bakma ve silme hakkında merak edilenlere cevap vermeye çalıştık. Umarız yardımı olmuştur. Uygulamayı Google Play Store ve App Store‘da ücretsiz indirebilirsiniz. Dilerseniz, TikTok filigran silme ve TikTok jeton fiyatları gibi diğer kılavuzlarımıza da göz atabilirsiniz. Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.