Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok Filigran Silme Nasıl Yapılır? – TikTok Yazısı Silme

TikTok'tan filigransız bir şekilde video indirebileceğinizi biliyor muydunuz? Filigran kaldırma uygulamaları, siteleri ve video düzenleme programları gibi çeşitli yöntemleri derledik.

TikTok filigran silme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatıyoruz. Bir milyardan fazla kullanıcısı olan TikTok, izleyicilerle bağlantı kurmak için harika bir platform haline geldi ancak tek platformla sınırlı kalmayın. Videolarınızı filigransız şekilde Instagram Reels olarak paylaşmak da isteyebilirsiniz.

TikTok’tan bir video indirdiğinizde, bir filigran içerdiğini fark edeceksiniz. Bu durum, özellikle sürekli video içerisinde göründüğü ve büyük bir alan kapladığı için çok can sıkıcı. Neyse ki, bir TikTok filigranını kaldırmanın birçok yolu mevcut. TikTok yazısı silme işlemini 4 basit yöntemle anlatıyoruz. Üstelik öyle üst düzey video düzenleme becerisine ihtiyacınız yok.

TikTok Filigran Nedir?

TikTok Filigran Silme Nasıl Yapılır? - TikTok Yazısı Silme

TikTok filigran, videonun üstüne eklenen bir grafik diyebiliriz. Filigranın amacı, medyanın kaynağını açık hale getirmek, böylece onu atıfta bulunmadan yeniden yayınlayamazsınız.

Başka bir kullanıcının içeriğini atıfta bulunmadan yayınlamamanız gerektiğini söylemek için bir saniye duralım! İçeriği çalmak etik değil ve isminizi kötü bir duruma da sokabilirsiniz. Aşağıdaki ipuçları, kendi TikTok gönderilerini yeniden paylaşmak isteyen içerik oluşturuculara yönelik. Bu yüzden TikTok logosuz indirme nasıl yapılır anlatıyoruz.

TikTok Filigran Silme Nasıl Yapılır?

TikTok Filigran Silme Nasıl Yapılır? - TikTok Yazısı Silme

Konumuza geçmeden önce belirtelim. Makalemizin en alt kısmında, tüm ücretsiz filigran kaldırma sitelerini bir araya getirdik, göz atmayı unutmayın! İster iOS ister Android kullanıyor olun, TikTok yazısı silmenin dört temel yöntemi mevcut:

 • Filigranı Videonuzdan Kırpın
 • TikTok Filigran Kaldırma Uygulaması Kullanın
 • Video Düzenleme Aracı Kullanın
 • TikTok Logosuz İndirme Uygulaması Kullanın (Öneriyoruz)

Filigranı Videonuzdan Kırpın

TikTok Filigran Silme Nasıl Yapılır? - TikTok Yazısı Silme

TikTok filigran silme için videodan kırpmak en basit yaklaşım ancak bu, videonun en boy oranını değiştirecek. TikTok ile aynı video boyutu özelliklerini kullanan başka bir platformda yeniden paylaşmak isterseniz, içeriğin etrafında siyah bir kenar boşluğu bırakacak.

Kırpma da her videoda işe yaramaz çünkü işlemin sonunda kendinizi veya göstermek istediğiniz şeyleri de hatayla videodan kaldırabilirsiniz. Videonuzun kenarlarına yakın önemli video içerikleri varsa, farklı bir yaklaşıma ihtiyacınız olacak ancak TikTok filigran silme yöntemlerinin en kolayı buydu.

 • İlk önce videoyu Fotoğraflar uygulamanızda açın.
 • Sağ üst köşeden “Düzenle”yi seçin ve ardından altta görünen seçenekler satırından “Kırp” simgesine dokunun.
 • Filigranı kırparak videonun boyutlarını düzenlemek için sıkıştırın ve yakınlaştırın. Filigran etrafta zıpladığı için videonuzun birden fazla alanını kırpmanız gerek.
 • Çalışmanızı kaydetmek için “Bitti”ye dokunun.

TikTok Filigran Kaldırma Uygulaması Kullanın

TikTok Filigran Silme Nasıl Yapılır? - TikTok Yazısı Silme

Yalnızca iOS ve Android’de TikTok filigran kaldırmak için bir dizi video düzenleme aracı mevcut. Bunlar videoyu içe aktaracak ve filigranı tamamen atlayacak. Filigran kaldırma uygulamaları ile videonuzdan bu rahatsız edici görüntüyü kaldırabilirsiniz. TikTok filigranı nasıl kaldırılır diye soruyorsanız, cevapları aşağıdaki uygulamalar olacak:

 • BeeCut
 • Tmate
 • TikTok Filigran Kaldırıcı

Bu uygulamaların üçünde de fikir tamamen aynı. Filigran kaldırmak istediğiniz videoya gelerek önce ‘Paylaş’ daha sonra ise ‘Bağlantıyı Kopyala’ seçeneklerine tıklıyoruz. Kullandığınız TikTok filigran silme uygulaması, kopyaladığınız bağlantıyı otomatik olarak algılayacak ve videodan filigranı silecek. Bunu tüm videolar için kullanabilirsiniz.

Video Düzenleme Aracı Kullanın

TikTok Filigran Silme Nasıl Yapılır? - TikTok Yazısı Silme

Filigranı çevredeki piksellerle değiştirecek bir video düzenleme aracı da kullanabilirsiniz. Filigranın üstüne bir grafik eklemek için bir video da kullanabilirsiniz. Tabii bunun için hakim olduğunuz bir program kullanmak önemli. Basitçe telefonunuzdan şu adımları izleyebilirsiniz:

 • TikTok videonuzu Film Rulosundan içe aktarın.
 • Menü seçeneklerinden “Filigranı kaldır”ı seçin.
 • Alanı filigranla vurgulamak için sıkıştırın ve sürükleyin. Bu araçların çoğu, bir seferde yalnızca bir filigranı kaldırmanıza izin verir. TikTok filigranı etrafta zıpladığı için bunu aşamalar halinde yapmanız gerekecek.
 • Videonuzu kaydedin. Ardından, düzenlenen videoyu açın ve ikinci filigran alanını seçin.
 • Tekrar kaydedin. Ardından, düzenlenen TikTok videosunu Film Rulonuza aktarın.

Video düzenleme konusunda bilginiz yoksa da endişelenmeyin, son yöntem ile sorunsuz ve anında TikTok filigran silme çok kolay ancak ben bunu daha profesyonel bir programla yaparım diyenler için ise önerilerimiz şöyle:

 • Openshot
 • Movie Maker 10
 • Shotcut
 • Adobe Premiere Pro

TikTok Logosuz İndirme Uygulaması Kullanın (Öneriyoruz)

TikTok Filigran Silme Nasıl Yapılır? - TikTok Yazısı Silme

Ya size videolarınızı TikTok filigran olmadan, App Store veya Google Play’i ziyaret etmeden kaydedebileceğinizi söylesem? MusicalDown.com veya önceden MusicallyDown olarak bilinen MusicalDown.xyz gibi TikTok filigran silme siteleri mevcut. SnapTik, TikFast ve TikMate gibi diğer web siteleri ile tamamen aynı mantık ancak programsız.

Bunlardan bazıları, örneğin SnapTik, App Store veya Google Play’den de indirilebilir ancak telefonunuza herhangi bir yeni uygulama eklemek istemiyorsanız, bu tarz web sitelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca yukarıda bahsedilen uygulamalar gibi bu web sitelerinin de TikTok ile hiçbir bağlantısı yok, bunu da belirtmiş olalım.

 • Uygulamada indirmek istediğiniz TikTok’u bulun.
 • “Paylaş”a ve ardından “Bağlantıyı Kopyala”ya dokunun.
 • iPhone veya Android telefonunuzun web tarayıcısını açın ve belirttiğimiz siteye gidin.
 • Kopyalanan URL’yi alana yapıştırın.
 • Videonun işlenmesi bittiğinde, MP4 olarak kaydetmek için “İndir”e dokunun.
 • Bazı araçlar “Filigran” veya “Filigran yok” seçeneği sunabilir. TikTok filigran silme için ‘Filigran Yok’ seçeneğini seçerek indirin.

TikTok Logosuz Video İndirme Siteleri

TikTok Filigran Silme Nasıl Yapılır? - TikTok Yazısı Silme

Videonun temiz bir sürümünü kaydederek TikTok filigranını atlamanıza izin veren birçok uygulama ve web sitesi vardır. Bununla birlikte, web siteleri ücretsizken, yeni videonuzu dışa aktarmak veya yayınlamak istiyorsanız çoğu uygulama ödeme yapmanızı gerektirir. Bu yüzden web sitelerini tavsiye ediyoruz ve tamamen estetik nedenlerle MusicallyDown‘ı önerdik.

Tabii birçok ücretsiz TikTok filigran silme sitesi daha mevcut. Bunları aşağıda sıraladık:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

 1. Levent

  Emekli olmama az kaldığı için yeni hobiler edinmek adına biraz araştırma yaparken sitenize rastladım. Oldukça detaylı çalışmalarınız var. Bundan sonra sitenizi takip edeceğim. Elinize sağlık…

  1
  0
  Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.