TIDAL Türkiye Operasyonlarına Son Verdi

Ülkemizde bir süredir faaliyet gösteren TIDAL, Türkiye operasyonlarını sonlandırıyor.

Ülkemizde önemli bir kullanıcı kitlesine sahip olan TIDAL, Türkiye’deki kullanıcılarına kötü bir haber verdi. TIDAL Türkiye operasyonlarına son verdiğini açıkladı.

TIDAL Türkiye’den çekileceği tarihi 14 Ekim olarak açıkladı. Konu hakkında TIDAL Türkiye operasyonları ile ilgili kullanıcılarını mail ile bilgilendirdi.

TIDAL Türkiye Operasyonları Açıklaması

TIDAL Türkiye Operasyonları

“14/10/2021 tarihinde TIDAL, Türkiye’de hizmet vermeyi durduracaktır. Bu tarihte Türkiye’de ikamet eden kullanıcılar artık TIDAL’a erişemeyecek.

14/10/2021 tarihinden sonra TIDAL’a erişim için ödeme yaptıysanız, para iadesi alma hakkınız olabilir. Lütfen 31/10/21 tarihine kadar support.tidal.com adresinden üye desteği ile iletişime geçin ve geri ödeme talebinizi işleme alabilmemiz için en son fatura tarihinizi ve hesabınızla ilişkili e-postayı sağlayın.

Geri ödemelerin işlenmesinin 60 gün kadar sürebileceğini unutmayın. Aboneliğiniz son fatura tarihinizde otomatik olarak sona erecek ve sizden tekrar ücret alınmayacaktır. Bunun için herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.

Ayrıca, Türkiye’den başka bir ülkeye taşındıysanız ve hizmetinize devam edebilmek için hesabınızın bağlı olduğu ülkeyi değiştirmek istiyorsanız, lütfen support.tidal.com adresinden üye desteği ile iletişime geçin; hesabınızı taşıma konusunda size yardımcı olup, 30 gün boyunca ücretsiz erişim sağlayabilirler.

Daha fazla bilgi için, lütfen buradaki SSS bölümünü ziyaret edin.”

TIDAL Ülkemizde Rekabette Ciddi Pay Alamadı

TIDAL’ın öne çıktığı konu kullanıcılarına sunduğu yüksek kalitede müzik dinleme hizmetiydi. Ancak ülkemizde daha fazla yerelleşmeyi başaran Apple Music ve Deezer’da yüksek kalitede müzik dinleme imkanı sunmuştu. Rakip platformlara göre daha yüksek bir fiyattan bu hizmeti sunan TIDAL ise rekabette canlı kalamadı.

Ülkemizde en çok kullanıcı sayısına sahip olan Spotify’ın da HiFi servisi bulunuyor ancak bu servis şimdilik test ediliyor. Dünyada tam olarak kullanıma sunulmayan Spotify’ın bu servisi, kullanıcılara sunulmadığı her gün Apple Music ve Deezer yeni kullanıcılar kazanmaya devam ediyor.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol