Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

The Sims 5 Ücretsiz Olacak Mı? EA’den Açıklama

Electronic Arts, sevilen yaşam simülasyonu oyununun bir sonraki halkası The Sims 5'in oynaması ücretsiz olacağını duyurdu. Ayrıca The Sims 4 için yeni bir Stuff Pack'in geleceği de açıklandı. Detaylar haberimizde.

İnternet üzerinden yeni bir Behind The Sims etkinliği daha gerçekleştiren Electronic Arts, Project Rene kod adıyla geliştirilen The Sims 5‘in oynaması ücretsiz bir oyun olacağını duyurdu. Esasen bu bilgiye daha önce vakıf olmuştuk, ancak bu zamana kadar teyide muhtaç bir şekilde kenarda bekliyordu. Amerikalı yayıncının doğrulamasıyla birlikte ikonik serideki bir sonraki halkanın da free-to-play modelini benimseyeceği kesinleşmiş oldu.

Oyuncular, The Sims 5 çıktığında temel oyunu hiçbir ücret ödemeden cihazlarına indirebilecekler. Dolayısıyla bir satın alma söz konusu olmayacak. Ayrıca oyuna ücretsiz erişmek için konsol veya bilgisayarda bir EA Play üyeliği de gerekmeyecek. Bununla birlikte, tıpkı The Sims 4 free-to-play’e geçtikten sonra olduğu gibi içerik paketleri parayla satılmaya devam edilecek.

The Sims 5 Ücretsiz İndirilip Oynanabilecek

EA, kod adı Project Rene olan oyunun başlangıçta The Sims 4 gibi her şeye sahip olmayacağını, ancak zamanla yeni deneyimlere ve içeriklere ev sahipliği yapacağını söyledi. Belirli başlı özellikler temel oyunu indiren herkes için ücretsiz olacak ve daha sonra ücretli içerik paketleriyle yeni deneyimlerin yolu açılacak.

the sims 5 ne zaman çıkacak

“Çizgileri tam olarak nereye çekeceğimizi bilmek için biraz erken” diyen firma, oynamak için bazı engelleri azaltmanın kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yaptı. EA, The Sims 4 ve çeşitli Sims mobil oyunlarının yeni oyunla birlikte var olmaya devam edeceğini ve gelecekte yeni içerikler alacağını belirtti.

Son olarak The Sims 4 için Poolside Splash ve Modern Luxe adında iki yeni kit satışa sunan EA, iki buçuk yılın ardından ilk kez bir Stuff Pack duyurdu. Home Chef Hustle adındaki paket, yemek pişirmenin ve para kazanmanın yeni yollarını, yeni satın alma/inşa etme ve sim yaratma öğelerinin yanı sıra yeni küçük aletler sunmayı vaat ediyor. İçerikle ilgili tüm ayrıntıların önümüzdeki birkaç gün içinde paylaşılacağı bildirildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.