Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Sims 4’te En İyi Çiftlik Nasıl Yapılır?

The Sims 4'ün 14'üncü oyun paketi olarak karşımıza çıkan Horse Ranch, Sim aileniz ve çiftlik hayvanlarınız için ideal bir dünya yaratmanıza imkan tanıyor. Peki, en iyi çiftliği yapmak için dikkat etmeniz gereken unsurlar neler? Buyurun rehberimize.

Electronic Arts tarafından yayımlanan The Sims 4‘ün en fazla merak uyandıran genişletmelerinden biri olan Horse Ranch, oyuncuların kendilerine kapsamlı bir çiftlik hayatı kurabilmelerini sağlıyor. Rustik bir ortamda atlara ve diğer hayvanlara bakabilir, çiftlik hayvanlarınız ahırlar inşa edebilir, binicilik antrenmanları yapabilir ve renkli karakterleriyle Chestnut Ridge kasabasının eğlenceli halkıyla kaynaşabilirsiniz.

Horse Ranch, işleyen bir çiftliğe bakmanın ve ihtiyaçlarını gidermenin tüm zorluklarını içeriyor, ancak tüm bunların sonunda oldukça rahatlatıcı bir deneyim yaşatıyor. Tüm hayvanları mutlu tutmaktan ahırları temizleye kadar birçok işin sorumluluğunu alıyorsunuz.

Horse Ranch’te Hayalinizdeki Çiftliği Kurun

Bildiğiniz gibi The Sims 4‘te bir ev ya da yapı inşa ederken, mümkün olduğunca yaratıcı ve zevkli olmaya özen gösteririz. Aynı durum, çiftlik hayatı yaşayan Sim’leriniz ve onların sevimli atları için bir yuva yaratırken de geçerli. Siz değerli okurlarımız için hazırladığımız bu rehberde, The Sims 4’te en iyi çiftlik evini yapmak için hangi öğeleri satın alabileceğinizi göstereceğiz.

Doğal Ahşap Merdivenler ve Korkuluk

sims 4 çiftlik

Sims 4’te en iyi çiftlik görünümü elde etmek için evine rustik bir hava katmanızı tavsiye ederiz. Sim’leriniz çatı katına çıkarken veya balkondan çiftliğin panoramik manzarasının tadını çıkarırken, pek çok renk seçeneğine sahip bu rustik çiftlik merdivenler harika bir seçim olacaktır. Ek olarak sağa ve sola yerleştirebileceğiniz aynı tarzda korkuluklarda da 12 farklı renk seçeneği sunuluyor.

Veranda

veranda

Bir çiftlik evinin olmazsa olmazlarından biri de verandadır. Hemen girişe kuracağınız bir oturma alanı, hem evin havasını değiştirecektir hem de Sim’lerinizin güzel havanın keyfini çıkarmasını sağlayacaktır. Ahşap sallanan sandalye, ahşap bir bank, büyükçe bir bitki ve ortaya da hasır bir halı, işinizi fazlasıyla görecektir. Ayrıca dış tarafa tablo veya duvara asılabilecek çeşitli dekoratif öğeler de tercih edebilirsiniz.

Çam Ranza

Horse Ranch

Cormic Pine Ranza; canlı renkler, nötr tonlar ve hatta at desenleri dahil olmak üzere toplam 16 seçeneğiyle geliyor. İster Sim’lerinizin çocukları için, ister sadece bir çiftlik ailesi gibi birlikte yatmanın keyfi için olsun, bu ranzalar evinize harika bir hava katıyor.

Aynalı Gardırop

çiftlik

Sırada ranzanızın hemen yanına veya evdeki farklı bir odaya yerleştirebileceğiniz oldukça güzel bir aynalı gardırop var. Aynalı ön kısım sofistike bir dokunuş katarken, çoğunlukla nötr olan renkler bu eşyayı harika bir tamamlayıcı yapıyor. Tek kapaklı dolap, Sim’lerinizin yeleklerini ve şık kovboy şapkalarını koymak için harika bir saklama alanı sunuyor.

Ahşap Sallanan Sandalye

sims 4 Horse Ranch çiftlik evi

Ahşap sallanan sandalye, hem bir çiftlik evinde olması gereken rustik havaya hem de hoş tasarımıyla eviniz için en iyi parçalardan biri olacaktır. Ayrıca Sim’leriniz kitap okurken veya müzik dinlerken oturarak daha keyifli anlar geçirebilir. Renk ve yastık seçimi tamamen size kalmış, ancak benim tercihim koyu renkli bir model oldu.

Ahşap Tezgahlar ve Demir Kulplu Dolaplar

sims 4 çiftlik yapımı

Klasik bir çiftlik evi tarzı, insanda sıcaklık ve rahatlık duygularını birlikte yaşatmalı. Bu atmosferi ve hissi yaratmak için mutfağınızda ahşap tezgahlar ve demir kulplu dolaplar içeren Range Rustic Tezgahları tercih edebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çoğunlukla nötr 12 renkle bu tezgahlar, rustik temanıza sorunsuz bir şekilde uyum sağlarken, Sim’inizin en sevdiği yemekleri hazırlaması için geniş alan sağlıyor. Beyaz eşya tercihiz ise modern görünümlerden ziyade endüstriyel tarzda olan eski tip fırın ve buzdolabı modelleri olabilir.

Bar Tezgahı ve Fıçılar

bar tezgahi

Eski veya antika mobilyalar, ahşap aksesuarlar ve eskitilmiş yüzeylere sahip dekor öğeleri, mekana tarih ve bir karakter kattıkları için rustik iç mekanların vazgeçilmez parçalarıdır. Yaşam alanınızda sıcak, davetkar ve rahat bir atmosfer yaratmak için evinizde mutlaka bir bar alanına yer açmanızı tavsiye ederim. Bunun için büyük ahşap bir vitrin, hemen önüne uzunca bir bar sehpası, tabureler ve tercih edeceğiniz bir bölüme de fıçıları yerleştirebilirsiniz.

Kış Bahçesi

kis bahcesi

İster büyük bir arazi isterse nispeten küçük bir alan üzerine evinizi inşa ediyor olun, bahçenizde bir kış bahçesi kurmanızı öneririm. Çok büyük olmasına gerek yok. Yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi oldukça küçük bir tane de bahçenizin havasını tamamen değiştirecektir. İçine irili ufaklı saksılar, uzun bir ahşap masa, çeşitli dekoratif ürünler veya bir kaç tane ayaklı büyük saksı rafı ekleyebilirsiniz. Zeminde ise taş veya mermer tercih edebilirsiniz.

Atlarınız İçin Ahır ve Aktivite Alanları

at çiftliği sims 4

Horse Ranch’i en heyecan verici The Sims 4 genişlemelerinden biri kılan özellik, elbette at yetiştirebiliyor olmamız. Nasıl Sim’lerimize yeni yaşam alanları kuruyorsak, sevimli dostlarımız için de aynı şeyi yapabiliyoruz. Etrafı çiftlerle çevrili bir alana hem ahır hem de atların dolaşabilecekleri ve çeşitli aktiviteler yapabilecekleri kumdan bir alan kurabilirsiniz. Yine bu alana atlama engelleri ve variller koyarak, atlarınızın becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Böylece diğer Sim’lerin atlarıyla sıkı bir rekabete girebilirsiniz.

The Sims 4’te en iyi çiftlik evini inşa etmek için elinizin altında tonla yapı malzemesi, dekoratif eşya ve çeşitli öğeler bulunuyor. Aralarından hangisini tercih edeceğiniz tamamen size kalmış. Umarımız rehberimiz size biraz yol göstermiştir.

The Sims 4 Horse Ranch; PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S ve Xbox One platformlarına ek olarak PC’de EA Uygulaması, (Mac’te Origin) Epic Games Store ve Steam aracılığıyla satışa çıktı. Pakete 680 TL karşılığında sahip olabilirsiniz. 31 Ağustos’a kadar olan satın alımlarda Rockin’ Rancher Dijital İçeriği ücretsiz veriliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.