Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Rogue Prince of Persia’nın Yeni Çıkış Tarihi Belli Oldu

Hades 2 ile rekabetten kaçınmak için çıkış tarihi ertelenen The Rogue Prince of Persia'nın 27 Mayıs'ta piyasaya sürüleceği açıklandı.

Evil Empire tarafından geliştirilen side scroller türündeki iki boyutlu roguelite oyunu The Rogue Prince of Persia, başlangıçta 14 Mayıs’ta Erken Erişim’e açılacaktı, ancak geçtiğimiz cuma günü yapılan açıklamada bu ayın sonuna ertelenmişti. Yayıncı koltuğunda Ubisoft’un oturduğu platform oyunu, Hades 2 ile rekabetten kaçınmak için planlanan ilk tarihi kaçırmıştı.

Nitekim bu kararın son derece isabetli olduğunu söyleyebiliriz zira Supergiant Games’in yeni roguelite RPG’si 100 bin eş zamanlı oyuncuyu geçti. Bu haber yazıldığı sırada oyunda 70 bin kişi bulunuyor. Yeniden The Rogue Prince of Persia’ya dönersek, heyecanla beklenen yapımın yeni çıkış tarihi resmi olarak açıklandı.

The Rogue Prince of Persia 24 Mayıs’ta Geliyor

Geliştirici Evil Empire ve yayıncı Ubisoft, oyunun 24 Mayıs‘ta Erken Erişim olarak yayımlanacağını duyurdu. Yeni Prince of Persia oyunu, akrobatik hareketlerde ustalaşmanız gereken hızlı tempolu, zorlu ama kolay anlaşılan bir roguelite oyunu olarak tanımlanıyor. Yeni silahlar bulacak, özel etkilere sahip eşyaları kuşanacak ve karakterinizi geliştirmek için yükselteceksiniz.

The Rogue Prince of Persia çıkış tarihi

Pers İmparatorluğu’nu Hunların istilasından kurtarmanın yolunu bulmaya çalışırken yeni karakterleri, bilgileri ve alanları keşfederek Dövüş tarzınızı dilediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. The Rogue Prince of Persia, 24 Mayıs’ta çıktığında Türkçe dil desteğine sahip olmayacak, ancak Steam’de gelecekte ekleneceği belirtiliyor.

Ubisoft tarafından yayımlanan bir oyun için şaşırtıcı, ancak bunun düşük bütçeli bir platform oyunu olduğunu belirtmekte yarar var. Örneğin, ocak ayında çıkan Prince of Persia: The Lost Crown‘da Türkçe seçeneği bulunmuyor. Oyunun fiyatı henüz açıklanmadı, ancak sistem gereksinimlerine ve daha fazla ayrıntıya Steam sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.