Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hades 2, Şimdiden İlk Oyunu Geride Bıraktı!

6 Mayıs'ta Erken Erişim olarak yayımlanan Hades 2, daha şimdiden ilk oyunun eş zamanlı oyuncu sayısını neredeyse üçe katladı.

Kısa süre önce çıkış yapan Manor Lords’un ardından Steam‘de en çok istek listesine eklenen oyun olan Hades 2, dün gece sürpriz bir şekilde piyasaya sürüldü. Steam ve Epic Games Store’da Erken Erişim olarak yayımlanan Yunan mitolojisi temalı rogue-like zindan tarama oyunu, beklendiği üzere parlak bir başlangıca imza attı.

SteamDB verilerine göre çıkışını takip eden ilk 24 saat içerisinde 102 bin 040 eş zamanlı oyuncuya ulaşan Hades 2, ilk olarak 2020 yılında piyasaya sürülen selefinin dört yılda ulaştığı sayıyı neredeyse üçe katladı. Çok sayıda ödülün sahibi olan ve tüm zamanların en iyi aksiyon rol yapma oyunlarından biri olarak gösterilen Hades, 37 bin 749 anlık oyuncuya sahip.

Hades 2, Steam’de 102 Bin Anlık Oyuncuya Ulaştı

hades 2 steam anlık

Hades 2, oyuncuları Odysseus, Nemesis ve Dora gibi efsanevi figürlerle hikaye anlatımı, aksiyon oynanışı ve zindan taramasının bir karışımı aracılığıyla tanıştıkları dünyaya geri döndürüyor. Erken Erişim durumunda bile oyuncuların isteyebileceği her şeyi sunan rogue-like RPG oyunu, geliştirici Supergiant Games‘in ilk oyunda gösterdiği başarıyı tekrarlayacakmış gibi görünüyor.

İlk oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch’te mevcut olmasına rağmen Hades 2’nin tam çıkış tarihi ve PC dışındaki platformları henüz açıklanmadı, ancak muhtemelen 2025 yılında konsollara gelecektir. Türkçe dil desteğine sahip olan oyun,  Steam‘de 14,99 dolara (483 TL) satılırken, Epic Games Store‘da 488 TL fiyatla listeleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.