The Procession to Calvary, Switch, PS4 ve Xbox One’a Gelecek

The Procession To Calvary isimli macera oyunu Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Eski nesillerden hatırladığımız point and click temelli macera oyunu The Procession To Calvary, 1 Temmuz’da Switch, 2 Temmuz’da Xbox One için piyasaya sürülecek. PlayStation 4 konsoluna da kısa bir süre sonra çıkış yapacak. Kısa süre diyoruz çünkü tam tarih net olarak açıklanmadı.

Xbox One sürümü, 25 Haziran’dan itibaren yüzde 10’luk bir çıkış indirimi ile ön siparişe açılacak. Nintendo Switch sürümü ise aynı şekilde 10’luk bir indirimle piyasaya sürülecek. PlayStation 4 sürümü için bir açıklama yok.

The Procession To Calvary, Monty Python’un grubunun eserlerine gönderme yapan mizahi bir point and click macera oyunu. Grafik tasarımı, Rönesans sanat eserlerinin parçaları kullanılarak geliştirilmiş. Oyunun geliştirilmesinden sorumlu olan isim ise Joe Richardson.

The Procession to Calvary 1

The Procession to Calvary, Four Last Things’in bir tür devamı olan (aynı dünyada geçen ama farklı bir hikaye anlatan) iki boyutlu bir point and click macera oyunu. Oyun ayrıca, kamuya açık hale getirilen Rönesans sanat eserleri kullanılarak oluşturuldu. Oyun, Monty Python grubunun filmlerinden ve programlarından esinlenen büyük bir mizah dozu ile karakterize olarak tasarlandı.

Oyun, eski düzeni yok eden ve eski kiliseleri harap eden kutsal savaştan sonra gerçekleşecek. Oyuncu, Heavenly Peter adında tehlikeli bir kaçak tiranı yakalama görevi verilen bir adamın rolünü üstlenecek.

Oyun, yerleri keşfetmek, nesneleri edinmek ve kullanmak ve karakterlerle konuşmakla hikayesini anlatacak. Oynarken çoğu zaman her türlü bulmacayı çözmek zorunda kalacağız. Oyunun temel amacı, hikayenin gidişatını öğrenmek olacak.

İlginç bir şekilde, The Procession to Calvary ana karakteri, tanıştığımız karakterleri öldürmek de dahil olmak üzere çeşitli durumlarda kullanabileceğimiz bir kılıçla donatılmış durumda olacak. Bu kılıç, çok zor veya zahmetli bulduğumuz bulmacalardan kaçınmamızı sağlayacak. Bununla birlikte, bazı seçimlerin sonuçları olabileceğinden, şiddeti kötüye kullanmamaya özen göstermeniz gerekecek. Oyunun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol