Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Long Dark Yapımcısından ‘Dolar’ Açıklaması: Değişebilir

The Long Dark geliştiricisi, Steam'in Türkiye için USD para birimine geçiş yapması hakkında açıklamalarda bulundu.

Steam’in Türk lirası desteğini sonlandırarak USD para birimine geçmesinin ardından, The Long Dark yapımcısından bir açıklama geldi. Elon Musk’ın sosyal medya platformu X‘te bir paylaşım yapan Raphael van Lierop, “Steam, Türk lirasındaki istikrarsızlık nedeniyle Türkiye fiyatlandırmasında USD’ye geçti. Şimdilik varsayılan fiyatlandırmaları kullanıyoruz ve daha adil bir fiyatlandırma için değişiklik yapabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Türk oyuncuları önemsediğini her fırsatta gösteren yapımcı, yerel fiyatlandırma ve dil desteğine büyük önem verdi. Steam’in önerdiği fiyatlandırmayı kullandıklarını belirten geliştirici, ilerleyen zamanlarda bu fiyatları daha uygun bir noktaya da taşıyabileceklerini açıkladı. Valve tarafından önemsiz hissettirildiğimiz şu günlerde, bağımsız geliştiricilerden böyle destek görmek gerçekten güzel.

The Long Dark Ne Kadar Oldu?

The Long Dark Yapımcısından 'Dolar' Açıklaması: Değişebilir

Uzun yıllar boyunca 57 TL‘den satılan hayatta kalma oyununu şimdi satın almak isterseniz 19.99$ ödemeniz gerek. Sonbahar İndirimleri dahilinde oyunun 28 Kasım’a kadar 13.99$’dan satıldığını da belirtmeden geçmeyelim. Oyunculara Türkçe dil desteği de sunan bu hayatta kalma oyunun Steam’de 87.502 inceleme notuyla yüzde 91 olumlu değerlendirildiğini de hatırlatalım.

Steam USD para birimine geçmeden önce döviz kurunu 1$=10TL olacak şekilde güncellemişti. Bu güncellemenin ardından The Long Dark’a 7 kat zam yapması gerektiğini belirten Raphael van Lierop, böyle bir adım atmayarak Türk oyuncusunun yanında durmuştu ve oyunun fiyatını ufak bir oranda artırmıştı. Bu tarz yaklaşımları daha fazla bağımsız geliştiriciden görmeyi de bekliyoruz ve bu zorlu günlerde oyun severlere sabır diliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.