Xbox Patronundan PlayStation Oyuncularını Üzecek TES 6 Açıklaması

Xbox başkanı Phil Spencer, The Elder Scrolls 6'nın Xbox konsoluna özel olacağına işaret eden bir açıklama yaptı.

The Elder Scrolls 6 çıkış tarihi hakkında spekülasyonlar artarak devam ederken, Xbox patronu Phill Spencer‘dan PlayStation oyuncularını üzebilecek bir açıklama geldi. British GQ’ya verdiği röportajda konuşan Spencer, Skyrim’in devam oyununun, bu yılın başlarında Xbox Series X/S ve PC için onaylanan bir diğer Bethesda oyunu Starfield ile benzer bir duruma sahip olacağını söyledi. Bu da, The Elder Scrolls 6’nın Xbox’a özel olabileceği anlamına geliyor.

“Bu, tüm platformların büyümeye devam edebileceğine temelde inandığım gibi, başka bir platformu cezalandırmakla ilgili değil” diyen Xbox patronu, buna karşın Xbox ekosistemini özel ve güçlü kılmak için ellerindeki tüm imkanlardan yararlanmak istediklerini belirtti.

the elder scrolls 6 xbox

Xbox, Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı satın aldığından beri, The Elder Scrolls 6’nın Xbox’a münhasır olup olmayacağı merak ediliyordu. TES’in Bethesda’nın elindeki en büyük serilerden biri olduğu düşünüldüğünde, oyunun rakip platformlarda yayınlanma ihtimali bir hayli düşük görünüyordu. Nitekim Spencer’ın açıklaması da bu olasılığı tamamen devre dışı bırakmış oldu.

Microsoft daha önce Bethesda oyunlarının Xbox’ta “ilk, daha iyi veya en iyi” olarak piyasaya sürüleceğini söylemişti, ancak Bethesda Game Studios’ta yönetmen ve yönetici yapımcı olarak görev yapan Todd Howard, The Elder Scrolls 6’nın Xbox’a özel olmasının zor olabileceğini ifade etmişti.

tes 6

Howard tarafından yapılan son açıklamada, merakla beklenen RPG’nin tasarım aşamasında olduğunu ve The Elder Scrolls 6 çıkış tarihinin 2026 yılını bulabileceğini öğrenmiştik. Starfield’ın Bethesda için bir tür “şimdi ya da asla” projesi olduğunu söyleyen oyun yönetmeni, eğer doğrudan bir sonraki Elder Scrolls oyununa odaklanılsaydı, projenin hiçbir zaman hayata geçmeyebileceğini söylemişti.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol