Starfield Tam Mod Desteği ile Çıkış Yapacak

Starfield projesiyle ilgili bazı yeni detaylar ortaya çıktı. Tam mod desteğinin yanı sıra tercih ettiğimiz zamirleri seçmemizi sağlayacak bir karakter yaratıcısının planlandığını öğrendik.

Starfield hakkında birçok yeni bilgi edindik. Bethesda’nın yaratıcı direktörü Todd Howard, Reddit‘te düzenlenen bir AMA oturumunda yer aldı ve bu sırada hayranların sorularını yanıtladı. Bu sayede Bethesda’nın yeni projesiyle ilgili birkaç yeni şey öğrendik.

Oyun, stüdyonun önceki oyunlarından daha kapsamlı bir karakter yaratma sistemi sunacak. Oyuncu, NPC’lerin onlara nasıl hitap edeceğini belirleyerek tercih ettiği zamirleri seçebilecek. Diyalog satırlarının kayıtları bu seçeneği kullanacak.

Starfield Mod

Starfield Devasa Bir Oyun Olacak

Projenin ölçeği fazlasıyla etkileyici olacak. Todd Howard, Starfield’ın The Elder Scrolls V: Skyrim’den üç kat daha fazla diyaloğa sahip olacağını açıkladı.

Ayrıca oyunun modlar için tam destek sunacağı doğrulandı. Howard, mod ekibinin 20 yıldır Bethesda’nın oyunlarının geliştirilmesine yardımcı olduğunu ve takımın en yeni prodüksiyonunda da aynı olacağını umduğunu açıkladı. Ayrıca giderek daha fazla mod yapımcısının oyun endüstrisinde iş bulmasını umduğunu da ekledi.

Howard ayrıca 2022 yazında Starfield’ın halka gösterileceğine söz verdi. Proje muhtemelen, Microsoft ve Bethesda’nın gelecek yılki E3’ten bir hafta önce düzenlenecek olan şovunda yer alacak.

Howard, ekibin tutkusunun tek oyunculu yapımlar olduğunu vurguladı ancak Fallout 76’nın geliştirilmesinden pişman olmadığını vurguladı. Proje, piyasaya sürüldüğü gün oyuncuları büyük ölçüde hayal kırıklığına uğrattı ancak iki yıllık geliştirmeden sonra yaratıcılar onu aşağı yukarı düzeltmeyi başardı.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol