Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Day Before Ertelendi! (Steam’den Kaldırıldı)

The Day Before geliştiricileri büyük bir yasal sorunla karşı karşıya kaldı. Oyun, Steam'den kaldırıldı.

The Day Before’ın arkasındaki stüdyo Fntastic, şu anda oldukça büyük sıkıntılar yaşıyor. Genelde geliştiriciler çıkış tarihi yaklaşan oyunları konusunda ufak tefek sorunlar yaşar ancak bu seferki sorun bu kadar küçük değil gibi görünüyor.

The Day Before, planlanan mart çıkış tarihine yaklaşık bir ay kala Steam’in en çok istenen ikinci oyunu olmasına rağmen platformdan kaldırıldı. Oyunun platformdan kaldırılması konusunda hayranlara hiçbir açıklama yapılmadı ancak bunun sebebinin bir telif hakkı probleminden kaynaklandığı belirtildi.

The Day Before Yasal Telif Sorunu Yaşıyor

The Day Before

Geliştirici Fntastic Twitter’da, The Day Before’ın Steam’den kalktığını yeni fark ettiklerini ve bunu çözmek için çalıştıklarını açıklamıştı. Ancak söylenenlere göre oyunu ticari marka haline getirmek için alınan bir yasal izin eksik kaldı. Neyse ki bu söylentiler henüz doğrulanmadı ve geliştiriciler oyunun kasım ayına ertelendiğini duyurdu.

Oyunun platformdan kaldırılması sonucu geliştiriciler, topluluklarına bunun sebebinin platformdaki bakımdan kaynaklı olduğunu yazdı. Fntastic ekibi, oyuna yönelik telif hakkı iddiasının farkındaydı ancak oyunun bu kadar ani bir şekilde listeden çıkarılmasının nedeninin bu olduğunu düşünmedi. Muhtemelen Valve çalışanları ile büyük tartışma yaşandı ve bu yüzden Twitter’dan resmi bir duyuru yayınlandı.

Oyuna bu kadar emek veren geliştiriciler için üzülmemek elde değil. Kıyamet sonrası Amerika’da geçen açık dünya MMO’sunun yayınlanmasına bir ay kala ticari marka sorununun yaşanması oldukça kötü oldu. Yeni bir oyun videosu da elbette bu sorunlar yüzünden yayınlanmadı ancak şirket, avukatlarla birlikte davaya hazırlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.