The Culling 2 İlk Bakış

The Culling 2 sessiz çıktı ve bekleyenleri bir hayli üzdü.

Xaviant Games ilk The Culling oyunuyla büyük başarı yakalamıştı ve oyun kısa sürede popüler hâle gelmişti. The Culling her ne kadar Battle Royale elementlerine sahip olsa da, günümüzdeki PUBG ve Fortnite gibi oyunlardan ayrıldığı yönler vardı.Şimdi ise sessiz sedasız ikinci oyun çıktı fakat ilk aşamada bekleneni pek de veremedi.

The Culling’de daha küçük ölçekli bir haritaya iniyor ve daha çok yakın dövüş ağırlıklı mücadelelere giriyorduk. Savaşlar oldukça vahşi bir şekilde geçerken, taraflar birbirine ölümüne saldırıyordu. Oyunda günümüz BR yapımları gibi tek haritada 100’lerce kişi yer almazken, ateşli silah bulmak da pek hayli zordu. Hatta bulsanız da mermi sıkıntısı yaşıyordunuz. The Culling 2 ise ilk oyunun sevilen, başarılı yönlerini bir kenara atmış. Oyun her yönüyle PUBG ya da Fortnite gibi oyunların klonu gibi gözüküyor, büyüyen pastadan pay kapmak istiyor.

The Culling’te daha stratejik düşünüyor ve yeri geldiğinde tuzaklarla, bombalarla rakiplerin karşısına çıkıyorduk. İkinci oyun ise tüm bunları bir yana atmış ve karşımıza basit ateşli silahlarla çıkmayı tercih etmiş. Nişan alma sistemi ve balistik gerçekten kötü dururken, oyun TPS olmasına rağmen nişan aldığınızda kamera birinci şahısa dönüyor. Böyle bir sistemin neden tercih edildiğini anlamak ise oldukça güç.

İkinci oyunda maalesef iyi yanlar saymak ise oldukça zor. The Culling’i anımsatan tek şey duyuruları yapan spiker ile perk sistemi. Buna rağmen yer alan perklerin de neredeyse yarısı son derece gereksiz ve oynanışa pek etki etmiyorlar.

Adeta ‘tamamlanmamış bir oyun’ gibi duran The Culling 2 oyuncuları ciddi hayal kırıklığına uğrattı. Birçok kişi Xaviant’ın böyle bir hamle yapmasını beklemiyordu ve belki biraz acımasız olacak fakat The Culling 2 için mevcut 32 TL fiyat etiketi dahi bir hayli fazla. Gelecekte ne olur bilinmez fakat sunucuların daha şimdiden ‘sinek avlıyor’ oluşu da her şeyin göstergesi. İlk oyunun hatrına yine de bir şans vermek isterseniz buyrun satın alın fakat oynayacak oyuncu bulmakta zorlanacağınızı da ekleyelim.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>