Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tempest Rising İsimli RTS Oyunu Duyuruldu

THQ Nordic, 90'ların ve 2000'lerin başındaki RTS oyunlarından ilham alan yeni oyunu Tempest Rising'i duyurdu.

THQ Nordic, ilhamını 90’ların ve 2000’lerin başındaki bilim kurgu RTS oyunlarından alan yeni markası Tempest Rising‘i duyurarak oyuncuları şaşırttı. O dönemlerde aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli RTS oyunları vardı. Türün en büyük isimlerinden bazıları Age of Empires, StarCraft, Warcraft ve Command and Conquer idi.

Bu serilerin birçoğu, RTS türünü tanımlamaya yardımcı olan ve hayranlar veya eleştirmenler arasında favori olmaya devam eden oyunlarıyla isimlerini unutulmaz bir şekilde hafızalara kazıdı. Ne yazık ki, günümüze doğru ilerledikçe yayıncılar türe daha az ilgi duymaya başladı ve RTS oyun sayısı azaldı ancak bugün büyük bütçeli bir RTS ile daha karşı karşıyayız.

Tempest Rising Neler Sunacak?

Tempest Rising

THQ Nordic’in dijital etkinliği sırasında şirket, yeni RTS oyunu Tempest Rising‘i tanıttı. Oyunun fragmanı, oyuncuyu öven ve düşmanlarını alt etmeye teşvik eden kimliği belirsiz bir liderden tarafından seslendirildi. Doom Eternal müzikleri arasından çıkmış gibi görünen bir metal şarkı, klasik üs kurma mekaniğini ve silahlarla ve alev püskürtücülerle birlikte fragmana eşlik etti.

Tempest Rising, önceki RTS oyunlarından ilham alan bir oyun olarak tanımlanırken, asıl ilham kaynağı Command and Conquer oyunları olacak. Bir zamanlar tüm zamanların en büyük RTS serilerinden biri olarak kabul edilen seri, EA’in markayı satın almasıyla sönmeye başladı. Serinin son büyük bölümü, 2020’de duyurulan ve piyasaya sürülen Command and Conquer yeniden yapımıydı.

Yeni THQ Nordic oyunu, savaşın harap ettiği bir dünyada, oyuncunun düzeni yeniden sağlamaya çalışan üç gruptan birini seçmesiyle maceraya atılmasını konu alacak. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.