Swordsman Online

MMORPG
Takip Et
6.5

İdare eder

6.6

Kullanıcı

Swordsman : İlk Bakış

Oyuncuların uzak doğunun mistik havasını almasını sağlayan Swordsman ücretisz ve aksiyon dolu günler için sizleri bekliyor.

Swordsman : İlk Bakış

 

blank

Uzak doğunun kültürel açıdan neredeyse her özelliğini taşıyan bir oyunla karşınızdayız. Swordsman, çin öykülerinden oldukça etkilenmiş gözüküyor ve hemen aklımıza bir isim geliyor, ünlü yazar Louis Cha. Louis Cha, bir çok oyuna ilham verdiği gibi bu oyunda da adı en üstte geçen bir isim. Oyun, bir çok uzak doğu dövüş sanatını da içinde barındırmadan edememiş doğrusu. Arc Games tarafından yayınlanan , MMORPG türünde ücretsiz indirilen bol macera içeren bir oyun. Savaş sanatı okulları içeren bu oyunda rakip okuldaki savaşçılarla ve Ming iktidarı ile birebir savaşma şansınız da var ve bu okullar yeteneklerinizi geliştirip rakiplerinizle daha güçlü savaşabilmeniz için oyunda yer almaktalar.

blank

Yükleyip ilk aşamaya geldiğimiz oyunda , server seçip karşımıza gelen iki cinsiyetten birini seçiyoruz , farklı bir cinsiyet beklemiyorsunuz değil mi sevgili okurlar? (Ben tabi ki dişi bir karakterle diğer aşamaya geçtim) Karakterimizin saç, baş, dudak ,kaş ,saç rengidir vs ayarlamalarını yapıyoruz fakat, neden çok kısıtlı, niye sadece çekik gözlü kardeşlerimiz var diye problem edecekler olursa; şimdiden söyleyelim saç modellemeleri dahi uzak doğu kokuyor.

blank

Hemen girdik oyuna ve tatlı mı tatlı bir Tugu An ile karşılaşıyoruz konuşuyoruz ve tabi ki  w, a, s, d hareket etmemizi sağlayan ana ögeler, hemen sağ üstte görevlerimiz var, m ile haritamızı açıyoruz, en alt orta da ise skillerimiz yer almakta. Hemen burada bir dip not geçeyim harita açayım nereye gitmem gerektiğini bulayım gibi bir derdiniz yok açıkçası;  sağ üstte verilen görevin üstüne bir kez tıklamanız, sizi gitmeniz gereken yere kolayca götürüyor.

blank

Karaktere yakınlaşabilir uzaklaşabilir sağ ,sol ya da her yönden bakabilirsiniz. Yakınlaşma konusunu neden söyledim, çünkü bazı arkadaşlar karakterini tüm açıdan ya da ayrıntılı olarak  görüp, hareketlerini dahi analiz etmek isteyebiliyor. Oyunda mouse kullanımı oldukça rahat , hedeflerinize bir kez tıklamanız yeterli, 100.000 kez tıklayıp mouselarınıza yazık etmeyin derim.

blank
Oyunda, görevlerinizi gerçekleştirirken sıkıntı çekmezsiniz; oldukça rahat ve kolay , belli bir level atladıktan sonra bineğinizle istediğiniz yere gidebiliyorsunuz, hem de ücretsiz. Hikayeleri ara ara vermeleri de oyuna mistik bir hava katmış , sinematik şeklinde hazırlanan hikayelerde seslendirmeler de oyuncuların ilgisini çekebilir.

blank

Son olarak, oyunda hikayeleri uzak doğu esintileriyle dinliyoruz ama ingilizce alt yazılarla bol bol desteklenmiş. Aklınıza soru takılmasın diye söylüyorum; hikayeler dışında böyle bir problem yok, oyun içi görevleriniz ve  açıklamalar ingilizce. Bol aksiyonlu oyunlar.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol