Supercell’den Yeni Çiftlik Oyunu: Everdale

Clash of Clans geliştiricisi Supercell, Everdale adlı bir fantezi çiftçilik oyunu olan yepyeni oyunu için Android ve iOS'ta bir beta yayınladı.

Clash of Clans‘ın arkasındaki geliştirme stüdyosu Supercell, en son projesi olan bir fantezi çiftçilik oyunu olan Everdale için herkese açık bir beta yayınladı. Clash hayranlarının gayet iyi bildiği gibi, Supercell ekibi son birkaç aydır geliştirilmekte olan üç yeni Clash oyunuyla meşguldü: Clash Quest, Clash Mini ve Clash Heroes. Stüdyo sadece o evrende yeni ufuklar keşfetmekle kalmadı, yeni bir çiftlik oyunu da yayınladı.

Everdale geliştirme süreci oldukça uzun bir süre önce başladı, ardından 2020 Sonbaharında Valleys & Villages adı altında bir alfa sürümü aldı. Supercell, alfadan toplanan verileri deneyimi daha da iyileştirmek için kullandı ve oyuncu geri bildirimlerine dayalı olarak gerekli değişiklikleri yaptı. Aylarca süren geliştirme ve yaklaşık yarım düzine güncellemeden sonra Everdale, mobil platformlarda ilgi odağı olmaya resmen hazır hale geldi.

Everdale

Everdale Resmi Olarak Duyuruldu

Bugün Supercell, bir fantezi çiftçiliği unvanını alan bir sonraki projesi olarak Everdale‘i resmen duyurdu. Yepyeni bir fantezi evreninde geçen bir inşaatçı oyunu olan proje, yağmalama, dövüş ve geri kalan her stres faktörlerinden arındırılmış rahatlatıcı bir deneyim sunacak. Oyun, türü yeni bir yöne taşıyacak ve kullanıcıların ekip oluşturmasına ve birbirlerinin çalışmalarını gerçek zamanlı olarak görmelerine olanak tanıyacak.

Supercell bir basın açıklamasında oyuncuların bir topluluk olarak “aynı kusursuz dünyayı” keşfedebileceklerini belirtti. Oyunun betası şimdilik belirli bölgeler için kullanıma açıldı.

Şu an itibariyle, Supercell’in son iddialı girişimi hakkında hala cevaplanmamış birkaç soru da mevcut. Tam lansman için bir çıkış tarihi, söz konusu cevaplanmamış soruların en dikkate değer olanı. Yine de, beta dönemi boyunca daha fazla ayrıntı ortaya çıkacak.

Birkaç yıl önce 2010’un başlarında kurulan bir Fin stüdyosu olan Supercell, 2012’de Clash of Clans’ın piyasaya sürülmesiyle adından söz ettirmeden önce bir tarayıcı oyunu olan Zombies Online ve bir avuç mobil oyun yayınladı. Çevrimiçi strateji deneyiminin başarısı, Supercell‘i stratosfere fırlattı ve sonunda Fin şirketini 8,6 milyar dolara satın alan Çinli holding Tencent’in satın alınmasıyla sonuçlandı. Açıkçası, Supercell’in piyasadaki etkisi uzun süre daha sona ermeyecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol