Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tencent, Crytek’i Satın Almak İçin Kesenin Ağzını Açtı

Avrupa'da daha çok söz sahibi olmak isteyen Tencent'in yeni hedefi Crytek.

Alman BILD gazetesi tarafından yayınlanan yeni bir habere göre Tencent, Crysis geliştiricisi Crytek‘i 300 milyon euro (353 milyon dolar) üzerinde satın almaya çalışıyor.

BILD gazetesinden Julian Ropcke, paylaştığı habere göre Tencent’in Avrupa’daki bir yan kuruluş aracılığıyla oyun ve yazılım geliştiricisini satın almak istediğini söyledi ve bu hamlenin şirketin Tencent tarafından ticari olmayan amaçlarla kullanılabileceği sebebiyle endişe duyduğunu belirtti.

Crytek Crysis 2 Remastered Ile Ilgili Ipuclari Veriyor 1

Crytek en çok Crysis, Hunt: Showdown, The Climb gibi seriler üzerinde çalışması ve CryEngine oyun motorunu geliştirmesiyle bilinmesine rağmen, şirket ayrıca batıdaki silahlı kuvvetlere askeri simülasyon programları da sağlıyor.

Tencent, League of Legends yapımcısı Riot Games ve Clash of Clans geliştiricisi Supercell dahil olmak üzere bir dizi önemli video oyunu şirketine zaten sahip. Çinli teknoloji şirketi de kendi stüdyolarını açıyor ve en son üçlü A oyunları yaratmak için bir Seattle stüdyosunu da faaliyete sokmuştu.

Tencent PUBG Mobile

Niko Partners kıdemli analisti Danial Ahmad, BILD raporunda bir miktar doğruluk payı olduğunu belirtti, ancak “Crytek’in birkaç alıcıyla görüşmelerde bulunduğu bir sır değil” diyerek tek talibin Tencent olmadığı bilgisini de paylaştı.

Bakalım bu haberler sonuca ulaşıp bu büyük satışın gerçekleştiğini görecek miyiz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.