Strateji Severler Toplanın: Europa Universalis 4 Haftaya Ücretsiz!

Önümüzdeki hafta Epic Games Store'dan hangi oyunu ücretsiz olarak alacağımızı öğrendik. Haftaya alacağımız oyun Europa Universalis 4 olacak.

Epic Games Store, strateji oyunu hayranları için güzel bir sürpriz hazırladı. Önümüzdeki hafta, 30 Eylül’den itibaren Europa Universalis 4 ücretsiz olacak. Paradox Interactive’in oyunu bir hafta boyunca ücretsiz olarak alınabilecek. Karmaşık RTS oyunlarının hayranları bu nedenle takvimlerinde bu zaman aralığını işaretlemeyi unutmasın.

Europa Universalis 4

Osmanlı Devleti ile Oynayabilirsiniz

Europa Universalis 4, oyuncuların, Rönesans döneminden başlayarak, kaderi yüzlerce yıl içinde şekillenecek bir ulusu yönlendirmesini sağlayan kapsamlı bir strateji oyunu. Bu, şu anda 20 yaşında olan ve kesintisiz bir popülariteye sahip olan serinin son bölümü. Son zamanlarda oyun, sonraki ek paketlerin kalitesizliği konusunda tartışmalarla çevriliydi. Ne yazık ki, Epic Games Store’daki anlaşmanın bir parçası olarak yalnızca temel oyun sunulacak.

Oyunu, 30 Eylül’den sonra, bu bağlantıya tıklayarak Epic Games Store’dan alabilirsiniz. Ayrıca Osmanlı Devleti’nin oyunda en güçlü imparatorluklardan bir tanesi olduğunu ve Viyana kapılarına kadar dayanmanın ve Avrupa’da hüküm sürmenin çok keyifli olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Strateji türünü sevmeseniz bile, bu oyuna Osmanlı Devleti ile cihan devleti kurmak için bile bir göz atmanızı öneriyorum.

Europa Universalis 4

Europa Universalis 4 Oyuncuları Memnun Etti

Son on yılda Europa Universalis serisi, sadık bir hayran kitlesinin yanı sıra bilgisayar stratejisi türünün en önemli oyunları arasında bir yer edindi. Oyunun geliştirici ekibi olan Paradox Interactive Studio, serinin dördüncü bölümü için bizleri altı yıldan fazla bekletti ve yeni özellikler ile hayranların ilgisini çekmesini sağlamaya çalıştı.

Serinin önceki bölümleri tarafından belirlenen modeli takip eden Europa Universalis 4, oyuncunun belirli bir ülkenin yüzyıllar boyunca gelişimini kontrol eden bir kral rolünü üstlenmesini sağlıyor. Bu sefer, dünyanın her yerinden 250’den fazla millet arasından seçim yapabiliyorsunuz. Senaryoya bağlı olarak, oyunun süresi yaklaşık 400 yıla kadar sürdürebiliyorsunuz.

Oyuncu, politik sistemden başlayarak, dış politika, ticaret, ekonomi ve sosyal yapı, bilimsel araştırma, askeri gelişme ve operasyonlar, dünya keşfi ve yönetimle ilgili tüm meselelerle ilgilenmesi gerektiğinden, oyunun mekanikleri oldukça karmaşık.

Europa Universalis 4 ile geliştiri ekip, iyi bilinen mekaniği yeni unsurlarla zenginleştirmeye karar verdi. En önemli yeniliklerden biri, bir hükümdarın kişiliğini belirli eylemlerde bulunma yeteneğini etkileyen Monarch Power adlı bir sistem oldu. Diplomasi ve ticaret alanında da önemli değişiklikler yapıldı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol