Europa Universalis IV Tasarımcısı Kötü Ek Paketler İçin Özür Diledi

Paradox'tan Johan Andersson, felaketle sonuçlanan Leviathan gibi yıllardır süregelen ek paketler ile ilgili özür diledi.

Birkaç hafta önce, Europa Universalis IV için Leviathan genişlemesinin yayınlanması internette manşetlere taşındı. Genişleme o kadar kötüydü ki, oyuncu incelemelerinin sadece yüzde 10’u olumluyken Steam tarihindeki en düşük puan alan ürün oldu. O zamandan beri sonuç daha da kötüleşti ve yüzde 7’de kaldı. Oyunun baş geliştiricisi Johan Andersson, hayran topluluğundan özür diledi. Sadece son ek paketin zayıf olduğunu kabul etmekle kalmadı, aynı zamanda geçtiğimiz birkaç yılda Europa Universalis IV için genişletme kalitesinin çok kötü olduğunu da kabul etti.

Andersson, Europa Universalis IV’ü desteklemek için 2020’de Barselona’da kurulan stüdyo Paradox Tinto’nun başkanı. Leviathan, bu ekip tarafından geliştirilen oyun için ilk ek paket idi. Bununla birlikte, geliştirici, temel sürümün ana tasarımcısı olduğu ve aynı zamanda tüm genişletmelerden sorumlu olduğu için oyunla çok daha uzun süredir ilişkilendirilmiş durumda. Yani başkasının hataları için değil tamamen kendi hatalarından dolayı özür diledi.

blank

Andersson, Europa Universalis IV oyunundan sorumlu ana kişi olduğu için tüm suçu kendisi üstlendi. İlk zayıf genişlemenin 2018’de yayınlanan Golden Century olduğunu ve sonraki tüm ek paketlerinde de kalite açısından arzulanandan çok daha kötü olduğunu itiraf etti. Geliştirici şimdi, bu projeyi cilalamak için gereken zamanı ve kaynakları sağlamak için Leviathan’ın piyasaya sürülmesini büyük ölçüde geciktirmesi gerektiğini de söyledi. Europa Universalis IV: Emperor’ın geçen Haziran’da yayınlanmasından sonra yapılacak doğru şey, yeni ekibin (Paradox Tinto) bu oyun için geliştirme görevlerini barış içinde devralmasını sağlamak için desteği geçici olarak askıya almak olurdu.

Bu halka açık özür açıklamasından sonra Andersson, durumu düzeltmek için ne yapmayı planladığını da açıkladı. Ekip, hem en son genişlemedeki hem de EU4’te yıllardır bulunan hataları gidermeye odaklanacak. 1.31.3 Yaması önümüzdeki hafta yayınlanacak ve bir sonraki yama Mayıs sonu veya Haziran başında yapılacak. Ayrıca bu yıl daha birçok güncelleme bekleyebiliriz. Yanlış başlangıca rağmen, Paradox Tinto’nun oyun için parlak bir gelecek sağlayacak yetenekli geliştiricilerle dolu olduğunu vurguladı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol