Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stranger Things 5. Sezon Daha Kısa Olacak: İşte Nedeni

Stranger Things 5. sezonu için kolları sıvayan Duffer Kardeşler, final sezonundaki bölümlerin daha kısa olacağını söyledi. Peki, neden? Cevabı haberimizde.

Yıllar süren bekleyişin ardından gelen Stranger Things 4. sezonun en belirgin özelliklerinden biri de uzunluğu. Sırasıyla 27 Mayıs ve 1 Temmuz’da iki bölüm halinde yayınlanan sezon, öncekiler gibi toplamda 9 bölümden oluşuyor. Fakat bu bölümlerin süreleri şaşırtıcı derece uzun. Öyle ki, bazı bölümler 90 dakikayı aşarken, sezon finali 2 saat 20 dakika sürdü.

Araya pandeminin de girmesiyle birlikte yeni sezon 3 yıllık bir bekleyişin sonunda yayınlandı. Dolayısıyla izleyicilerin sinema tadındaki bu seyir keyfini hak ettiklerini söylemek sanıyorum yanlış olmaz, ancak Duffer Kardeşler, Stranger Things 5. sezon için durumun böyle olmayacağını söyledi.

Stranger Things Final Sezonu Daha Hızlı İlerleyecek

Stranger Things 5. sezon

Collider‘a bir röportaj veren ikili, final sezonunun hala ilk sezonlardan daha uzun olmasına rağmen, niyetlerinin bölümleri yaklaşık 10 saat ile sınırlamak olduğunu belirtti. Matt Duffer, “Başlangıçta 4. sezonun sekiz bölüm olacağını ve normal uzunlukta olacağını düşündük. Yani, daha önce bizimle röportaj yapsaydın, bunu söylerdim. Sanırım yine sekizi hedefliyoruz. 13 saat olmasını istemiyoruz. 10 saat falan gibi bir süreyi hedefliyoruz. 1. Sezondan daha uzun olacağını düşünüyorum çünkü tamamlamamız gereken çok şey var” dedi.

Ross Duffer, hikayede yapılacak genel bir yapısal değişikliğin bölüm süresindeki farkı açıklayacağını söyledi ve ekledi: “Örneğin bu sezon, karakterlerimiz Hawkins’te insanları neyin öldürdüğünü anlamaya çalıştı. Artık tehdidin ne olduğunu biliyorlar ve bu, hikayeyi hızlandırmaya yardımcı olacak”

Stranger Things 5. Sezon Ne Zaman?

Stranger Things 5. sezon ne zaman

Stranger Things 4. sezonda, kahramanlarımız Hawkins’te bir dizi gizemli cinayeti araştırıyor ve bu olayların arkasında güçleri Eleven’ın (Millie Bobby Brown) güçlerine çok benzeyen Vecna’nın (Jamie Campbell Bower) olduğunu keşfediyor. Dizide ayrıca David Harbour, Winona Ryder, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink, Natalia Dyer, Joe Keery, Charlie Heaton, Maya Hawke ve Joseph Quinn de yer alıyor.

Peki, Stranger Things 5. sezon ne zaman? Bu sorunun cevabını henüz bilmiyoruz, ancak Duffer Kardeşler final sezonu için çalışmaların başladığını açıkladı. Zamanla daha fazla ayrıntının paylaşılacağını tahmin ediyoruz. Umarız bu sefer çok fazla beklemeyiz!

Dördüncü sezonu bitirdiyseniz ve aynı tonda yeni bir şeyler arıyorsanız Stranger Things benzeri diziler listemize göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.