Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stranger Things 4. Sezon İzlenme Rekoru Kırdı!

Stranger Things 4. sezon, 30 Mayıs - 5 Haziran haftasında ABD'de 7 milyar dakikalık izlenme süresi elde ederek rekor kırdı.

Yayınlandığı andan bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan Stranger Things 4. sezon, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Uluslararası araştırma firması Nielsen’e göre Netflix’in fenomen dizisi, 30 Mayıs – 5 Haziran haftasında 7,2 milyar dakikalık görüntüleme süresi elde etti.

Platform tarihinin en yüksek haftalık izlenme sayısına ulaşan içeriği olan Stranger Things, iki haftalık toplamda ise çıtayı çok daha yükseğe koydu. The Hollywood Reporter‘ın aktardığı rapora göre Stranger Things 4. sezon, iki haftada toplam 12.34 milyar dakika seyredildi. Daha önce, Nielsen tarafından değerlendirmeye alınan hiçbir dizi, tek bir haftada 6 milyar dakikaya bile ulaşmamıştı. Yalnızca Tiger King (iki kez) ve Ozark, 2020 baharında 5 milyar dakika izlenmişti.

Stranger Things 4. Sezon Rekorlara Doymuyor

stranger things 4. sezon izle

Nielsen’in raporu, Netflix’te var olan tüm Stranger Things bölümlerini kapsıyor olsa da, 30 Mayıs-5 Haziran haftasında ölçümlenen 7,2 milyar dakikalık görüntülenmenin büyük çoğunluğu 27 Mayıs’ta yayınlanan dördüncü sezonun yedi bölümünden gelmiş olsa gerek. Netflix’in kendi istatistiklerine göre Stranger Things, yayın platformunun en çok izlenen İngilizce dizisi haline geldi. Şirket, dördüncü sezonun ilk 28 günü boyunca dünya çapında 930 milyon saatten fazla izlediğini açıkladı.

Nielsen’in araştırması, yalnızca ABD’de televizyon üzerinden izlenmeleri kapsıyor. Yani bilgisayarlarda veya mobil cihazlarda izlenen dakikaları içermiyor. Rapora ayrıca Netflix’in yanı sıra Apple TV+, Disney+, HBO Max, Hulu, ve Prime Video’daki içerikler de dahil. 30 Mayıs – 5 Haziran arasında en çok izlenen diziler şöyle:

En Çok İzlenen Diziler (ABD)

 1. Stranger Things (Netflix) – 7.2 milyar dakika izlenme
 2. The Lincoln Lawyer (Netflix) – 966 milyon
 3. Obi-Wan Kenobi (Disney+) – 958 milyon
 4. The Boys (Prime Video) – 919 milyon
 5. Ozark (Netflix) – 644 milyon
 6. Wrong Side of the Tracks (Netflix) – 291 milyon
 7. Grace and Frankie (Netflix) – 271 milyon
 8. Night Sky (Prime Video) – 242 milyon
 9. Workin’ Moms (Netflix) – 215 milyon
 10. Floor Is Lava (Netflix) – 214 milyon

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.