Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’den Aynı Haftada 2. Rekor Geldi

Steam, aynı hafta içerisinde iki kez anlık oyuncu rekoru kırdı. Açıklanan verilere göre ulaşılan en yüksek oyuncu sayısı 30 Milyonu geçti.

Steam, bu hafta kendi rekorunu kırdıktan birkaç gün sonra yine kendi rekorunu kırdı. Dijital oyun satış mağazası, artan rekabetlere rağmen başarılı olduğunu kanıtladı. Eskilerde mağaza, neredeyse tek dijital oyun platformuydu. Ancak şu anda Epic Games Store, şirketin karşısındaki en büyük rakip haline geldi. Oyuncuları için düzenli olarak ücretsiz oyunlar yayınlayan Epic Games, dengeleri değiştirebilecek gibi görünmüyor.

Oyunlardaki ve genel olarak platformdaki kullanıcı sayılarını takip eden SteamDB‘ye göre; Valve’in yeni Steam eşzamanlı kullanıcı rekoru 30.049.264‘a ulaştı. Şirket, yalnızca birkaç gün önce ilk kez 30 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Büyük bir indirim döneminde Valve, bu rekoru da kırabilir gibi görünüyor. Steam‘in son zamanlarda büyümesinin temel nedenlerinden biri, oyun bilgisayarının kullanılabilirliğinin artması. COVID-19 salgını da dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle, oyuncular dijital oyunlara yöneldi.

Steam Kendi İle Yarışmaya Devam Ediyor

Steam

Nvidia, küresel ekonomik krize karşı daha uygun fiyatlı seçenekler sunan RTX 4000 serisini tanıtmıştı. Böylelikle bilgisayar almak isteyen çoğu kişi, uygun fiyatlı teknolojiyi kaçırmadı. Buna ek olarak, oyuncuların denemek için konsol satın almak zorunda olduğu oyunlar gün geçtikçe PC’ye gelmeye başladı. Marvel’s Spider-Man ve Horizon Zero Dawn gibi beğenilen oyunlar artık PC mağazasında mevcut.

Tüm bu faktörlerin oyuncu sayılarını etkilediği oldukça açık. Valve’dan bahsetmişken Gabe Newell ve diğer yapımcılar, Valve’ın üretimde birden fazla oyunu olduğunu belirtti. Projelerin ne oldukları ya da ne zaman halka açıklanacakları henüz belli değil. Ancak yeni bir Valve oyunu çıktığında, platform muhtemelen kullanıcı sayısında yeni bir artış yaşayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.