Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam, Tarihindeki En Yüksek Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Steam, 2023 yılının başında en yüksek aktif oyuncu rekorunu kırdı. Toplam 10 milyondan fazla kullanıcı, platformda aynı anda oyun oynadı.

Dijital oyun mağazası Steam’deki oyuncu sayısı kısa süre önce 10 milyon aktif kullanıcıyı aştı ve bu sayıya ilk kez 7 Ocak 2023’te ulaştı. Bu, onlarca yıldır popülaritesi azalan PC için oldukça önemli bir gelişme.

Rekor, Steam’de her yıl düzenlenen Noel İndirimi sayesinde geldi. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular, bu indirimler sırasında aldıkları bazı oyunları oldukça oynadı. Platformdaki oyuncu sayısı istikrarlı bir şekilde artarak bu hafta başlarında 32 milyon kullanıcıya ulaştı. 32 milyon kullanıcı Steam’e giriş yapmış ancak aktif olarak oyun oynamayan oyuncuları temsil ediyor.

Steam Oyuncularının Artması Bekleniyor

Steam

Platformun popülaritesindeki bu büyüme Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Call of Duty: Warzone 2, PUBG: Battlegrounds gibi çok çeşitli oynaması ücretsiz oyunlara bağlanabilir. Bu başarının içerisinde Grand Theft Auto 5 ve Call of Duty: Modern Warfare 2 dahil olmak üzere birkaç başarılı ücretli oyun da var.

SteamDB’ye göre, mağazadaki toplam eşzamanlı kullanıcı sayısı 7 Ocak’ta 10.016.459 rekor seviyeye ulaştı. Böylelikle ilk kez 10 milyondan fazla kullanıcının aynı anda platformda oyun oynadığı kaydedildi. Kaydedilen büyüme oranına göre önümüzdeki haftalarda ve aylarda bu sayısının artmaya devam etmesi bekleniyor.

Şu anda platformdaki en popüler oyun, Yılın Oyunu ödülüne layık görülen Elden Ring gibi görünüyor. RPG oyunu dkısa bir süre önce platformda ilk kez indirime girdi ve bu durum oldukça fazla dikkat çekmiş görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.