Steam’de En Çok Satan Oyunlar Belli Oldu (15 – 21 Kasım)

Steam'de geçtiğimiz haftanın en çok satan oyunları belli oldu. İncelemelerden düşük notlar alan Battlefield 2042, listenin zirvesinde yer aldı.

Dijital oyun mağazası Steam, geride bıraktığımız haftanın en çok satan oyunlarını açıkladı. Birden fazla satın alma seçeneği nedeniyle toplamda altı oyundan oluşan listenin ilk üç sırasında Battlefield 2042 yer alıyor. DICE ile Criterion Games tarafından geliştirilen birinci şahıs nişancı oyunu, 19 Kasım’da piyasaya sürülmüştü.

İnceleme puanları ile hayal kırıklığı yaratan Battlefield serisinin yeni halkası, Steam tarihinin en çok olumsuz yorum alan 10 oyunundan biri oldu. EA tarafından yapılan açıklamada, sorunların farkında olunduğu ve gelecek bir sonraki güncellemede büyük düzeltmelerin yer alacağı belirtildi.

battlefield 2042 steam

Dört ve beşinci sıralarda Battlefield 2042’nin tam tersi bir başarıya ulaşan Xbox Game Studios oyunu Forza Horizon 5 var. Yayınlandıktan çok kısa bir süre zarfında dünya genelinde 10 milyon oyuncuyu geçen Forza 5, Steam’de en çok satan oyunlardan biri olmaya devam ediyor.

Altı ve yedinci basamakları yeni çıkış yapan League of Legends oyunu Ruined King: A League of Legends Story doldururken, sekizde Relic imzalı Age of Empires 4’ü görüyoruz. Listenin son iki sırasını ise Halo Infinite (Campaign) ve bu hafta çıkacak oyunlar arasında yer alan Farming Simulator 22 oluşturuyor.

Geçen Hafta En Çok Satan Oyunlar:

en çok satan oyunlar
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol