Geçen Hafta Steam’de En Çok Satan Oyunlar Belli Oldu

Geçen hafta Steam'de en çok satan oyunlar belli oldu. DICE tarafından geliştirilen Battlefield 2042, listeye ilk sıradan giriş yaptı.

Steam, 8 – 14 Kasım tarihleri arasında en çok satan oyunları açıkladı. SteamDB verilerine göre Battlefield 2042, listenin ilk sırasında yer aldı. Standart sürümü 419,99 TL olan FPS oyunu, 19 Kasım’da Xbox One, Xbox Series X / S, PS4, PS5 ve PC için çıkış yapacak. İkinci sıraya baktığımızda, 9 Kasım’da çıkmasına rağmen şimdiden 6 milyon oyuncuya ulaşan Forza Horizon 5‘i görüyoruz.

steam en çok satan oyunlar

Relic’in gerçek zamanlı strateji oyunu Age of Empires IV, en çok satan oyunlarda altıncı basamağı alırken, onun hemen arkasından The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary geliyor. 9 Kasım’da raflardaki yerini alan Football Manager 2022, bir önceki hafta olduğu gibi sekizinci sıradaki yerini koruyor.

Son iki basamağı ise FromSoftware’ın merakla beklenen yeni RPG’si Elden Ring ve Frontier Developments imzalı Jurassic World Evolution 2 oluşturuyor. Düzenlenen Network Test sırasında oyunculardan büyük övgüler alan Elden Ring, 24 Şubat 2022 tarihinde piyasaya sürülecek. Ön siparişe sunulan oyun, Steam’de 299,00 TL’den satılıyor.

Steam’de En Çok Satan Oyunlar

en çok satan oyunlar

Bu arada listenin ilk 5 sırasını sadece Battlefield 2042 ve Forza Horizon 5 kaplıyor. Oyunlar birden fazla satın alma seçeneği nedeniyle iki kez görünebiliyor. Steam, ayrı ayrı listelemek yerine bunları kopya oyunlar olarak listeye koyuyor. Steam’de geçen haftanın en çok satan oyunlarına buradan ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol