Forza Horizon 5’in Oyuncu Sayısı 6 Milyonu Geçti!

Forza Horizon 5 çok şaşırtıcı bir çıkış yaptı. Oyuncu sayısı şimdiden 6 milyonu aştı. Oyun Steam'de de başarılı oldu.

Forza Horizon 5 şimdiden 6 milyondan fazla kişi tarafından oynandı ancak bu, bu oyuncuların her birinin kendi kopyasını satın aldığı anlamına gelmez. Oyun, Game Pass aboneliğinin bir parçası olarak da mevcut. Buna rağmen, sonuç çok etkileyici.

Oyunun 9 Kasım’da Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’de çıkış yaptığını hatırlatalım. Aslında, birçok oyuncu 5 Kasım gibi erken bir tarihte oynamaya başladı, çünkü Premium sürümün sahipleri için erken erişim o zaman başladı. Oyun daha çıkış yapmadan 800.000’den fazla kişi, bu sürümün pahalı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak bu seçenekten yararlandı.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5’ten İnanılmaz Başlangıç

Tüm bunlar, oyunun çıkışını birçok kişi tarafından beklendiğini gösteriyor. Forza Horizon 5’in ön siparişleri geçen hafta Steam’de en çok satanlar listesinde ilk sıradaydı. Ayrıca oyun 10 Kasım’da, piyasaya sürüldükten bir gün sonra, Xbox departmanı başkanı Phil Spencer, oyunun 4.5 milyondan fazla kişi tarafından oynandığını belirtti. Bu, Xbox Game Studios başlığı altında piyasaya sürülen oyunlar tarihindeki en yüksek sayı. Artık o zamandan beri oyuna 1.5 milyon oyuncunun daha katıldığını biliyoruz.

Forza Horizon 5, Steam’de de etkileyici sonuçlar elde etti. Dün, günün en sıcak anında 80.859 kişi aynı anda oyunu oynadı. Bu, bu hizmetteki yarış oyunları tarihindeki en iyi başlangıç. Bu türde şimdiye kadar zirveye ulaşan tek yapım F1 2015’ti ancak oyunun ücretsiz olarak alınabileceği bir zamanda bu sayı elde edilmişti. Bu arada FH5’in önümüzdeki hafta sonu bu sonucu geçme şansı da var.

Steam’deki sonuçlar daha da etkileyici çünkü oyun Game Pass ve Microsoft Store’da da mevcut. Oyunu oradan satın almak bize sadece PC versiyonuna değil, aynı zamanda Xbox One ve Xbox Series X/S sürümlerine de erişim sağlıyor olduğunu belirtelim.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol