Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Star Trek’in Efsane Oyuncusu Hayatını Kaybetti

Star Trek serisinde Nyota Uhura rolüyle tanınan üstad Nichelle Nichols vefat etti. Oyuncunun hayranları, taziye mesajlarını paylaştı.

Orijinal Star Trek serisinde Nyota Uhura rolüyle tanınan Nichelle Nichols, 89 yaşında hayata gözlerini yumdu. Oğlu Kyle Johnson, Nichols’ın Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla hayranlarına bilgi verdi. Johnson, “Dün gece annem Nichelle Nichols hastalığa yenik düştü ve vefat etti. Ancak onun ışığı; bizim ve gelecek nesillerin zevk alması, öğrenmesi ve ilham alması için yanmaya devam edecek.” yazdı.

Star Trek kadrosuna katılmadan önce Nichols, caz sanatçısı Duke Ellington ile dans gösterileri gerçekleştiriyordu. Oyuncu, 1959 filmi Porgy ve Bess’in yanı sıra The Lieutenant televizyon dizisinde rol aldı. Nichols, Star Trek kadrosuna 1966’da Teğmen Nyota Uhura olarak katıldı ve televizyonda başrol oynayan ilk siyahi kadın olarak tarihe geçti.

Star Trek Oyuncularından Duygulandıran Mesajlar

Star Trek

Astronotların işe alınmasını teşvik etmek için NASA ile ortaklık kuran oyuncu, ilk kadının ve ve ilk siyahinin uzay çalışmalarına katılmasını sağladı. 2019 filmi Woman in Motion, Nichols’un savunuculuğunun NASA üzerindeki etkisini oldukça güzel anlatıyor. Geçen aralık ayında Nichols, LA Comic Con’da son kez göründükten sonra uzay savunuculuğundan emekli olduğunu duyurdu.

Oyuncunun meslektaşları, ölüm haberine oldukça üzülerek paylaşımlarda bulundu. Dr. King’in kızı Bernice Twitter’da: “Temsil önemlidir. Temsilde mükemmellik daha da önemli… Rahat uyu ata.Star Trek’teki Hikaru Sulu rolüyle tanınan George Takei de Twitter’da Nichols’a bir övgü yayınladı. Takei, “89 yaşında aramızdan ayrılan ve çığır açan eşsiz Nichelle Nichols hakkında söyleyecek daha çok şeyim olacak. Bugün yüreğim ağır, gözlerim senin şu anda içinde yattığın yıldızlar gibi parlıyor sevgili dostum.” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.