Squid Game Roblox’ta Patladı

Kore TV programı Squid Game, Netflix'te oldukça başarılı oldu ancak bu başarısı orada sınırlı kalmadı. Yapım, Roblox platformunu adeta ele geçirdi.

Netflix’in ünlü yapımı oyun dünyasına kadar geldi. Squid Game Roblox’ta patlama yaşadı. Yapım, 17 Eylül’de prömiyer yaptı ve bu platformdaki en iyi 10 dizi serisine bir anda dahil oldu. Squid Game’in hikayesi, maddi sıkıntılar nedeniyle ölümcül bir oyuna katılmaya karar veren oyunculara odaklanıyordu.

Dizinin sadece Netflix’te değil ayrıca Roblox’ta da bir hit olduğu ortaya çıktı.

Bilmeyenler için Roblox, kendi oyunlarımızı oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir platform. Oyunda avatarımızı yarattıktan sonra istediğimiz her şeyi yapabiliyoruz. Kendi etkileşimli dünyalarımızı inşa ediyoruz, farklı oyunlar tasarlıyoruz ve diğer kullanıcılara sunuyoruz. Roblox ve renkli estetiği çoğunlukla çocuklara hitap eden bir yapım ancak şimdi anlatacağımız gibi yetişkinlere hitap eden yönleri de mevcut.

Squid Game Roblox

Squid Game Roblox’u Ele Geçirdi

Gösterinin popülaritesindeki artış, Squid Game’de gösterilen oyunlara ve görevlere dayanan hayran yapımı yapımların seline yol açtı. Squid Game Roblox oyunları arasında inanılmaz popüler hale geldi.

Kore dizilerinden ilham alan en popüler yapımlar, yüz binlerce oyuncu tarafından oynanmaya başladı. Örnek olarak bu sözlerin yazıldığı anda 25 bin oyuncunun oynadığı Hexa Game ya da Fish Game gibi hayran yapımlarını oynadığını belirtelim.

Aşağıda oyunlardan birinden bir oyun örneği verdik. Dizide sunulan oyunlar çocuk oyunlarına dayanıyordu ve Roblox’ta da bu durum değiştirilmeden aktarıldı.

Squid Game Roblox etkisi sizce oyun dünyasında yeni bir dalga yaratabilir mi? Kim bilir, belki yakında Steam’deki bağımsız oyunların geliştiricileri yakında Roblox geliştiricilerini takip edecek ve kendi Squid Game bağımsız oyunlarını yaratacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol