Roblox Yeni Yaş Doğrulama Sistemini Kullanıma Sundu

Roblox, genç oyuncular için güvenliği artırma çabasının bir parçası olarak 21 Eylül'den itibaren isteğe bağlı bir yaş doğrulama sistemi sunacak.

Roblox, genç oyuncular için oyun içi güvenliği artırma çabasının bir parçası olarak yeni bir katılımlı yaş doğrulama sistemini kullanıma sundu. Oyun oluşturma sanal alanı fenomeni, çoğu oyundan daha genç bir oyuncu tabanına sahip ve küçüklerin Roblox’taki savunmasızlığı uzun zamandır endişe kaynağı oluyordu.

Roblox, 2006’daki ilk piyasaya sürülmesinden bu yana popülaritesi patladı. Gelir açısından bu ünlü yapım, Candy Crush ve Pokémon GO’nun toplamını geride bıraktı.

Oyun, kullanıcıların platform içerisinde kendi oyunlarını oluşturmalarına ve aynı zamanda başkalarının oyunlarını oynamalarına izin veren, oynaması ücretsiz bir oyun. Oyunun pazar sistemi, kullanıcıların uygulama içi satın alma işlemleri yapmasına da olanak tanıyor ve doğrulanmış içerik oluşturu olursanız kendi ürünlerinizi satabiliyorsunuz. Popülaritenin artmasıyla birlikte oyunun kullanıcılarının yaş aralığı da genişlemeye başladı ancak oyunun oyuncu tabanı ağırlıklı olarak reşit değil.

Roblox Yeni Yaş Doğrulama

Roblox, Kimlik ve Fotoğraf İsteyecek

Bu hafta Roblox Corporation, resmi bir blog gönderisinde oyun için yeni bir yaş doğrulama sisteminin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Yaş doğrulama başvurusunda bulunmak için kullanıcılar, geçerli bir devlet kimliği, sürücü belgesi veya pasaport belgesi sunacak. Bir sonraki adım, kullanıcının kendi fotoğrafını çekmesi ve ardından özel bir otomatik kontrolden geçmesi olacak. Blog bunu, kimlik ve öz çekim arasındaki tutarlılığı ölçen ve fotoğrafın gerçek bir kişiye ait olduğundan emin olan bir “canlılık” ve “benzerlik” kontrolü olarak tanımladı.

Son zamanlarda Roblox, oyunun geliştirme stüdyosunda kullanıcılar tarafından yapılan toplu çekim rekreasyonları nedeniyle ateş altında kaldı. Şirket, saldırgan materyali kamuya açık bir şekilde kınadı ancak önemli olan, şirketin kullanıcılarını bu tür materyallerin ortaya çıkmasından her zaman koruyamayacağı. Artık yaş doğrulama sistemi, kullanıcıların ve velilerin meseleleri kendi ellerine almaları için iyi bir yol olacak. Ayrıca, oyunun daha genç oyuncuları güvende tutarken daha geniş kitlelere içerik sunmasının yeni bir yolu olacak.

Roblox gibi çevrimiçi oyunların, herkesin güvenliğini sağlarken tüm kullanıcıların deneyimlerinden keyif almalarını sağlamak gibi zor bir görevi var. Bir kullanıcının yaşını doğrulama seçeneği sunmak ve genç oyunculardan içerik almak doğru yönde atılmış bir adım gibi görünüyor. Roblox pazarı gelişen bir topluluk ve kullanıcıların belirli özelliklere erişim için yaşlarını doğrulamalarına izin vermek, oyuncuları uygun içerik türlerine yönlendirmede yardımcı olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol