Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Square Enix, Final Fantasy NFT’leri Yayınlayacak

Ünlü oyun serisi Final Fantasy, artık NFT pazarında yer alacak. Geliştirici Square Enix, büyük teknoloji ortaklığını duyurdu.

Square Enix, geliştirdiği ünlü rol yapma oyunu Final Fantasy NFT’lerini yayınlamaya başlayacak. Gerçekleşecek bu yeni proje için şirket, NFT dünyası Enjin ile ortaklık kurdu. Final Fantasy 7’nin 25. yıldönümünü kutlama amaçlı oluşturulan dijital kart koleksiyonu, Efinity’de yayınlanacak. Ayrıca tüm NFT’ler 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen fiziksel koleksiyondan ürün satın alanların kullanımına sunulacak.

Şu anda ön sipariş vermek için bir figür bulunuyor. Fiziksel kartla satın alımlar için ön siparişler ise yakında açılacak. Enjin, bunun çevre bilincine sahip kullanıcılar için olduğunu, merkezi olmayan oyun ürünleri oluşturmak için çevre dostu çözümler sağladığını belirtti. Final Fantasy 7‘nin ekolojik temaları, gezegendeki hayatı sömüren bir mega şirketi içerdiğinden dolayı bu durum oldukça ironik.

Final Fantasy NFT’lerine Efinity Kullanıcıları da Erişebilecek

Final Fantasy

Enjin yöneticisi Witek Radomski “Yapacağımız bu ortaklık, dijital varlıklar ve eğlence sektörü için bir olgunlaşma aşaması demek. Square Enix, bu endüstrinin önünü açıyor.” dedi. Devamında ise ”Efinity’yi kullanarak hayranlar, blok zincirinde olduklarının farkında bile olmadan etkileşimli NFT’leri deneyimleyebilirler.” diyen yönetici, merak ve yaratıcılığı birleştireceklerini belirtti.

Yılın başında Square Enix başkanı Yosuke Matsuda, NFT’lerin ve blok zinciri teknolojisinin oyunlarda büyük bir trend haline geleceğini söylemişti. Nisan ayında ise Matsuda, yeni teknolojiye ilgi duyduğunu belirtti. Ancak geçen ay Dragon Quest ve Final Fantasy, bu teknolojiyi kullanmanın çok erken olduğunu belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.