Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İddia: Sony, Square Enix’i Satın Alacak!

Bomba gibi bir iddia gündeme geldi. Büyük olasılıkla Sony, Square Enix'i bünyesine katacak.

Sektörden birçok kişi, Sony’nin yakında Kingdom Hearts ve Final Fantasy gibi serilerin sahibi olan Square Enix’i satın alacağını iddia etti. Bir Japon eğlence şirketi olan Square Enix, oyun salonları, ürünler ve manga yaratmanın yanı sıra oyunlar yayınlar ve geliştiren dev bir şirket. Son zamanlarda Square Enix, batı stüdyolarını Tomb Raider ve Deus Ex gibi popüler mülklerle birlikte Embracer Group’a sattı ancak bu çoğu daha büyük bir işlemin sadece başlangıcı olacak.

Square ve Enix yayıncılarının 2003 yılında birleşmesinden sonra kurulan Square Enix ve serileri dünya çapında popüler hale geldi. Square’in klasik Japon rol yapma serisi Final Fantasy ve Kingdom Hearts, belki de şirketin en tanınmış oyunları oldu ve her iki seri de günümüze kadar gelmeyi başardı. Crystal Dynamics ve Eidos-Montreal gibi Square Enix’in sahibi olduğu Batılı geliştiriciler ise Deus Ex, Tomb Raider, Just Cause ve Marvel serilerinde de başarılı projeler üretti.

Sony, Satın Alımlarına Devam Edecek

Sony
Sony, Square Enix’i satın alabilir.

Push Square tarafından bildirildiği üzere, sektörden Greg Miller kısa süre önce PlayStation’ın YouTube podcast Kinda Funny Games’te Square Enix’i satın alma olasılığından bahsetti. Son bölümde Miller, Embracer Group işleminin duyurulmasından önce, Sony’nin Square Enix’i satın almaya hazır olduğuna dair “birden fazla farklı kaynaktan” söylentiler duyduğunu açıkladı.

Miller, Sony’nin Square Enix’i satın almasının ve Embracer Group işleminin yanlış bir söylentiye dönüştürülebileceğini kabul etti ancak aynı zamanda Square’in bir PlayStation satın alımına öncülük etmek için belirli mülkleri kasten satmış olabileceğini de öne sürdü. Square Enix ve PlayStation arasındaki geçmiş ortaklıklar da söylentiyi daha da güçlendirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.