Spotify Discord ve Snapchat Dahil Pek Çok Servis Çöktü

Dünyanın en çok kullanılan platformlarına şu an erişilemiyor.

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Spotify Discord ve Snapchat başta olmak üzere pek çok servise an itibariyle erişim sağlanamıyor. 

Ülkemizde de çok kullanılan Spotift Discord ve Snapchat uygulamalarında yaşanan bu sorunun nedeni pek çok kullanıcı tarafından merak ediliyor.

Spotify Discord ve Snapchat

Spotify Discord ve Snapchat Neden Çöktü?

Dünya genelinde pek çok kişi tarafından kullanılan bu servislere an itibariyle erişim sağlanamıyor. Ülkemizdeki kullanıcılar bu servislerin Türkiye’de yasaklanma ihtimalini düşünüyor olsa da sorunun dünya genelinde yaşanıyor olması bu ihtimali ortadan kaldırlıyor. 

Spotify ve Discord dahil pek çok platformun çökmesinin temelinde Google Cloud kesintisi yer alıyor. Bu sorunun Google Cloud nedeniyle kaynaklandığı da Google tarafından onaylanmış durumda.

Aktarılan bilgilere göre Spotify Discord ve Snapchat uygulaması haticinde Nest, Fitbit ve Paramount Plus servisleri de dahil olmak üzere Google Cloud temelli uygulamalarda bu sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Google’un kısa sürede bir düzeltme yapacağı açıklansa da güncelleme sonrasında konu hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol