Spotify’da Birisi Nasıl Engellenebilir?

Müzik ve Podcast platformu olan Spotify, geçtiğimiz günlerde yeni özelliğini kullanıcıları ile paylaştı. Bu yeni özellik; kullanıcı engelleme

Spotify, İsveç merkezli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir dijital müzik platformudur.

Bu platformda birinin profilinizi, çalma listenizi veya ne dinlediğinizi görmesini istemiyorsanız yeni gelen özellikle yapabilirsiniz. Yazımızda sizlere bunu nasıl yapabilirsiniz sizlere aktarmaya çalışacağız. 

Spotify’da Birisi Nasıl Engellenebilir?

Uzun zaman birisini engellemeye çalışmak istediğinizde tek yol platformun müşteri desteğiyle iletişime geçmeniz gerekti. Birini takip etmeyi bıraktıktan sonra, o kişi sizin çalma listenizi, son dinleme etkinliklerinize göz atmasını maalesef engelleyemedi. Artık bu platformda bir kullanıcıyı engellemek çok daha kolay.

Spotify’da Birisi Nasıl Engellenebilir

Birini Spotify’da Masaüstünde veya Mobilde Engellemek için:

  • Profiline gidin.
  • Daha fazla seçenek simgesine tıklayın. (üç nokta)
  • Engelleyi seçin.
  • Onaylamak için tekrardan engelle tuşuna basın.

Peki Yanlışlıkla Birini mi Engellediniz? Ya da Fikrinizi mi Değiştirdiniz? Bunu Yapmak için;

  • Kişinin profiline gidin.
  • Daha fazla seçenek simgesine tıklayın.
  • Engellemeyi kaldır seçeceğini tıklayın.

Bu kullanıcı siz o kişiyi engellemeden önce takip ediyorsa, engellemeyi kaldırmak, otomatik olarak sizi tekrar takip etmelerini sağlamaz; isterse bunu manuel olarak yapmaları gerekebilir. 

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol