Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spotify Çöktü Mü? Spotify Çalışmıyorsa Bunları Yapın

Günümüzün en çok tercih edilen müzik dinleme uygulaması olan Spotify, küçük çaplı bir kesinti yaşıyor gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar, uygulamanın aniden çalışmayı durdurduğunu ve ana sayfalarının yüklenmediğini bildiriyor. Peki, Spotify çalışmıyorsa ne yapılmalı? İşte bilmeniz gerekenler.

Dünyanın en popüler podcast ve müzik dinleme platformu olan Spotify‘a bazı kullanıcılar tarafından erişilemiyor. Sosyal medya paylaşımları ve Downdetector raporları, müzik dinlerken şarkının aniden durduğunu ve responding hatası aldığını söyleyen kişilerin olduğunu gösteriyor. Bu aksaklıklar, Spotify çöktü mü endişesine yol açtı. Birçok kullanıcı, Google’da ve sosyal medyada uygulamada sorun olup olmadığını araştırıyor.

Bir uygulama veya oyunda problem yaşadığınızda bakmanız gereken ilk yerlerden biri Downdetector sitesidir. Burada, ilgili hizmetteki olası sorunlara dair son 24 saat içindeki tüm raporlar grafik olarak yansıtılır. Böylece sorunun yalnızca sizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenebilirsiniz. Downdetector’ün sağladığı grafiğe göre bu haberi yazarken son 24 saat içinde 25 kullanıcının Spotify ile sorun yaşadığını görebiliyoruz.

Spotify Çöktü Mü Diye Merak Ediliyor

spotify çöktü mü

Uygulamaya dair bildirilen sorunların tamamı ses akışıyla ilgili. Bu da, kullanıcıların şarkı veya podcast dinlerken kesintilerle karşılaştığı ya da içeriklerin yüklenmediği anlamına geliyor. Öte yandan Twitter’daki Spotify Status hesabından yapılan henüz bir paylaşım yok. Sorunun ölçeği muhtemelen çok küçük olduğu için kısa sürede çözülecektir. Daha fazlasını öğrendiğimizde haberimizi güncelleyeceğiz.

Zaman zaman Spotify durduruldu ne yapabilirim diye soran okurlarımız oluyor. Bu noktada sorunu düzeltmek veya problemin telefonunuzdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için bazı basit çözümlere başvurabilirsiniz. Örneğin, uygulamaya telefondan erişemiyorsanız Spotify’ı bilgisayarda açmayı deneyin. Eğer yalnızca telefonda sorun yaşıyorsanız, uygulamayı ve telefonu kapatıp yeniden açın. Ayrıca bekleyen bir güncelleme olup olmadığına da bakın. Bu sorunu çözmezse uygulama verilerini ve önbelleği temizleyin.

Spotify Çalışmıyorsa Çözüm Yöntemlerini Deneyin

spotify çalışmıyor

Spotify’da şarkı çalarken herhangi bir ses duyamıyorsanız, uygulamanın veya cihazın sesinin kapalı olup olmadığını kontrol edin. Ses çıkışınız başka bir şeye ayarlanmış da olabilir. Örneğin, bağlı bir Bluetooth kulaklığınız olabilir veya uygulama sesi yerleşik hoparlörü olmayan harici bir ekrana iletebilir. Eğer sunucu genelinde yaşanan bir sorundan dolayı Spotify çalışmıyor ise, yapabileceğiniz tek şey şirketin kesintiyi gidermesini beklemektir.

İsveçli dijital müzik devi, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de en çok dinlenen şarkıcı, sanatçıları ve daha birçok veriyi içeren Wrapped 2022 özetini yayınlamıştı. Spotify, 195 milyonu Premium üye olmak üzere 456 milyon kullanıcı sayısı ile dünyanın en popüler dijital müzik hizmet platformu olarak hizmet veriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.